Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Rahim Nakli Britanyalı bilim adamları , iki sene içinde rahim naklinin yapılabileceğini bildirdiler. Daily Mail'in haberine göre bilim adamları , fareler üzerinde yaptıkları çalışmada ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Rahim Nakli

  Sponsorlu Bağlantılar
  Rahim Nakli

  Britanyalı bilim adamları, iki sene içinde rahim naklinin yapılabileceğini bildirdiler. Daily Mail'in haberine göre bilim adamları, fareler üzerinde yaptıkları çalışmada, bebek taşımaya imkan verecek şekilde rahim naklinin yapılabileceğini kanıtladılar.
  Doğuştan rahmi bulunmayan ve kanser veya başka hastalıklar yüzünden rahmi alınmış kadınlar, böylece, bebek sahibi olma imkanına kavuşabilecek.

  Suudi Arabistan'da 2000 yılında bir kadına rahim nakli yapılmış, ancak rahmi bağlayan damarlar çok dar olduğu ve bazıları pıhtılarla kapandığı için organ 3 ay sonra bozulmuştu.
  Hammersmith Hastanesi jinekoloji cerrahı Richard Smith, rahime uzun süre kan akışını sağlayacak bir yöntem bulduğunu söyledi.

  Smith'in bulduğu teknikte, belli başlı damarları birbirine bağlayan ve damarların daha önce kullanılanlardan daha geniş olduğu "vasküler yama tekniği" kullanıldı.

  Smith çalışmasında, 5 verici fare ile 5 alıcı fare kullandı ve alıcı fareler 10 ay yaşadı.

  Farelere yapılan otopside naklin başarılı olduğu görüldü. Halledilmesi gereken bazı teknik meselelerin olduğunu belirten Smith, bununla birlikte tam olarak damarlandırılmış başarılı bir nakilin nasıl yapılabileceğini gördüklerini söyledi.

  Ancak Smith, yeteri kadar araştırma fonu bulamadığı için çalışmasının sekteye uğradığını belirtti. Smith, çalışmasına devam edebilmek için gerekli 250 bin sterlini toplamak amacıyla Uterine Transplant UK adlı bir hayır kurumu kurmayı planlıyor. Smith, çalışmasını Atlanta'daki Amerikan Üreme Tıbbı Derneği'nin konferansında sundu.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Rahim Kanseri, Rahim Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 3. Rahman ve Rahîm Ne Demektir, Rahman ve Rahîm Nedir, Rahman ve Rahîm anlamı
 4. Rahim Ağzı Kanseri, Rahim Ağzı Kanserinin Belirtileri, Özellikleri, Tedavisi Nedir
 5. Rahim Ağzı Yaraları rahim ağzı yara dondurma - rahim ağzı yaraları - rahim ağzı yarası - r
 6. Rahim Sarkması Nedir rahim sarkması ameliyatı - rahim sarkması belirtileri - rahim sarkmas
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş