Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Adet döneminde havuza girilirmi Adet döneminde havuz Adet döneminde hangi kadın regl olmak ister ki? Tabii ki hiç bir kadın istemez. Tatil dönemini kabusa çeviren

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adet döneminde havuza girmek

  Sponsorlu Bağlantılar
  Adet döneminde havuza girilirmi
  Adet döneminde havuz  Adet döneminde hangi kadın regl olmak ister ki? Tabii ki hiç bir kadın istemez. Tatil dönemini kabusa çeviren regl döneminde bayanlar ne mayonun nede şortun içinde rahat edebilirler. Regl döneminde havuza yada denize girmenin sağlık açısından bir sakıncası olmadığını açıklayan uzmanlar, tatil döneminde regl dönemi kontroluyle alakalı açıklamalar yaptılar.

  Önce yaygın olan bir yanlışı düzeltelim: Çok yoğun, şiddetli ve ağrılı kanaması olanlar dışındaki kadınlar regl zamanlarında da tampon koyarak havuz veya denize girebilirler. Çünkü deniz veya havuz suyu vajinadaki normal negatif basınçtan dolayı vajinaya giremez.

  Yine de şu veya bu sebepten deniz veya havuza girmek istemeyenlerin, kanama günlerini önceden planlayıp bir doktor denetiminde değiştirmeleri de mümkün. Tatile çıkmadan önce kanamalı günleri geride bırakabilir veya tatil dönüşüne kadar erteleyebilirsiniz.

  Kadınlara bu şansı veren bir hormon. Kadınlarda zaten varolan yumurtlama hormonu, yani progesteron. Bunun için progesteronun değişik tipleri kullanılıyor. Genellikle 28 günde bir regl olan kadınlarda, reglin 21′inci günü alınmaya başlanıyor. Adet olmayı istedikleri günden iki gün öncesine kadar devam ediliyor. Hormon almak ürkütebilir. Ancak tıbbi verilere göre ilacın sakıncaları yok denecek kadar az.

  Aslında progesteronun iştah açma, göğüs ve karında hafif dolgunluk ve gaz yapma gibi yan etkileri olabilir. Fakat bu belirtilerin tümü adetten sonra kayboluyor. İleriye dönük kalıcı bir etkisi ise yok. Yani “hormonlarla oynamak” anlamına gelmiyor. Sadece reglde kontrol sizde oluyor.

  “Havuz ve deniz sefalarından sonra vajinal mantar iltihabı sıklıkla görülebilir.” Bunu da düzeltelim: Kadınların havuz veya denizden mantar kapması mümkün değil. Fakat vajinada bulunan ve uykuda olan mantar, havuz ve denizden sonra enfeksiyon haline dönüşebilir. Islak mayolarla uzun süre kalınması da bu tatsız duruma zemin hazırlıyor. Mantar eğilimi olanlara, yani sıklıkla mantar şikayetleri bulunanlara önerilerimiz şunlar:

  Havuza veya denize girdikten sonra yıkanın ve kurulanın. Ondan sonra güneşlenmeye çıkın.

  Olanağınız varsa mayonuzu kurusuyla değiştirin.

  Yaz aylarında bacak arasının çok sıcak ve nemli olması da mantar ihtimalini artırıyor.

  Yine vücutlarında mantar eğilimi olan bazı kadınların deniz veya havuza girmeseler dahi mantar iltihabına daha sık yakalandıkları da biliniyor.

  Mantar enfeksiyonu iç dudaklarda şişme, vajinadan gelen beyaz bir akıntı (akıntı özellikle küçük beyaz parçalar şeklinde) kendini belli ediyor. Yoğun kaşıntı, tahriş, yanma, sızı, ilişkide güçlük ve bazen idrara dahi çıkmakta zorluk yaratabiliyor. Günümüzdeki modern yöntemlerle 2-3 gün içinde hızla tedavi edilebiliyor.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Oruçlu iken havuza girmek orucu bozarmı
 3. Havuza girmek orucu bozar mı
 4. Rüyada havuz görmek ne demek, havuza girmek,rüyada havuz görmek ne anlama gelir
 5. Adet döneminde ağrı, adet ağrısı neden olur
 6. adet döneminde diş çekimi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş