Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni düşük doz hapların avantajı nedir? Doğum kontrol hapları ilk kez kullanıma girdiğinde içerdikleri östrojen miktarları çok yüksekti. Aynı zamanda progestin içeriğinin erkeklik hormonu olan

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yeni düşük doz hapların avantajı nedir?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yeni düşük doz hapların avantajı nedir?

  Doğum kontrol hapları ilk kez kullanıma girdiğinde içerdikleri östrojen miktarları çok yüksekti. Aynı zamanda progestin içeriğinin erkeklik hormonu olan testosterona benzer yan etkileri oldukça fazlaydı. Zaman içerisinde yeni nesil progestinlerin geliştirilmesi ile bu yan etkiler azaltıldı. Östrojenlerin dolaşım sistemi ve pıhtılaşma üzerindeki etkilerini azaltmak için hapların içeriğindeki östrojen dozunda giderek bir azalma sağlandı. Günümüzde piyasada en fazla reçete edilen ilaçlar 20 mikrogram gibi oldukça düşük sayılabilecek miktarlarda östrojen hormonu içermektedirler. Bu düşük miktara rağmen gebelikten koruma etkisinde en ufak bir azalma söz konusu değildir. Genel olarak 30 mikrogram ve daha az miktarda östrojen içeren doğum kontrol hapları düşük doz doğum kontrol hapları olarak adlandırılırlar.

  Düşük doz hapların en önemli avantajı östrojen bağlı yan etki görülme olasılığının en aza indirilmesidir. Ancak düşük dozun bir dezavantajı vardır. Östrojen dozu azaldıkça endometrium üzerindeki dengeleyici etki de azaldığından hap kullanımı sırasında lekelenme tarzında ara kanamalar görülebilir. Bu durum ilaç kullanmaya devam edildiğinde 3-4 kutu sonra ortadan kalkar. Daha uzun süre devam etmesi durumunda ise bir üst doza geçmek gerekebilir.

  Düşük doz doğum kontrol hapı fiyatları diğerlerine göre biraz daha pahalı olmaktadır.Doğum kontrol hapları fiyatları nı belirleyen ise daha çok hapı üreten ilaç şirketinin fiyat politikası ve hapın içeriğidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hamilelikte Düşük Tansiyon ve Bayılma Nedenleri Nedir, Gebelik Ve Düşük Tansiyon Sebebleri
 3. Gebeliğin Sona ermesi düşük, Düşük Nedir, Düşük yapan hastanın şikâyetleri nelerdir
 4. Düşük Hapı veya Düşük İğnesi, Gebeleği Sonlandırma Düşük Hapı, Düşük Hapı Nasıl Etki Eder,
 5. Abortus -düşük yapmak - düşük sebepleri - septik abortus - abortus habitualis
 6. Yüksek(Hiper) ve Düşük Tansiyon hastalığı nedir? Belirtileri ve tedavisi nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş