Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mide Kanseri Hastalığı Ve Tedavisi mide kanseri ameliyatı - mide kanseri belirtileri - mide kanseri tedavisinde neler yapılmalıdır Mide Kanseri Nedenleri: Mide Kanserinin nedeni tam

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mide Kanseri Hastalığı Ve Tedavisi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mide Kanseri Hastalığı Ve Tedavisi

  mide kanseri ameliyatı - mide kanseri belirtileri - mide kanseri tedavisinde neler yapılmalıdır  Mide Kanseri Nedenleri: Mide Kanserinin nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte, mide kanserine neden olduğu bilinen en önemli etkenler; beslenme alışkanlıkları, genetik yatkınlık, çevresel faktörler ve Helicobacter pylori adı verilen bir bakteridir. Ailesinde mide kanseri görülen kişilerin, mide kanserine yakalanma riski artmaktadır. Alkol ve sigara da önemli etkenlerdendir. A kan grubuna sahip kişilerde, kadınlara oranla erkeklerde ve 50 yaşın üzerindekilerde görülme sıklığı daha fazladır.


  Mide Kanseri Belirtileri: En belirgin belirtileri karnın üstünde mide ve çevresinde hissedilen ağrı, iştahsızlık ve kilo kaybı, kansızlık, bulantı ve kusma olarak sayılabilir. Midenin yemek borusu tarafında oluşan tümörler yutkunma güçlüğüne de neden olabilir. İlerleyen vakalarda mide kanaması ve mide delinmesi görülebilir.

  Mide Kanseri Tedavisi: Erken teşhis tedavide başarı şansını büyük oranda arttırmaktadır. Tedavide, mide kanseri tanısı konulduktan sonra, en kesin çözüm ameliyat olmakla birlikte, ilaç ve ışın tedavisi ile ancak kısmi başarı elde edilebilmektedir.

  Mide Kanserinden korunmak için yeterli ve dengeli beslenmek; bol ve taze sebze ve meyve yemek, konserve ve dondurulmuş, beklemiş gıdaları tüketmemek, eti dengeli tüketmek, fazla tuz kullanmamak yararlıdır. Ayrıca,alkol ve sigaradan kesinlikle uzak durulmalıdır. Düzenli spor yapmak ve aşırı şişmanlık ve zayıflıktan korunmak gerekir. Ailesinde mide kanseri vakası görülmüş olanlar, 50 yaş ve üzerindekiler, mide ülseri şikayeti olanlar ve daha önce ülser ameliyatı geçirenler, yani risk grubunda olanlar daha dikkatli davranmalıdırlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tüp Mide Ameliyatı Nedir - Tüp Mide Ameliyatı Hakkında - Tüp Mide Tedavisi
 3. Yumurtalık Kanseri Hakkında - Yumurtalık Kanseri Nedenleri - Yumurtalık Kanseri Belirtiler
 4. Mide Kanseri, Mide Kanserinin Belirtileri, Tedavisi Nedir
 5. Gırtlak kanseri, Gırtlak Kanseri Belirtileri, Gırtlak Kanserinde teşhis, Gırtlak Kanseri T
 6. Kolon kanseri, kolon kanseri belirtileri, kolon kanseri tedavisi ve korunma yöntemleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş