Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Karadeniz Bölgesi'nin Güzellikleri , Karadeniz Bölgesi Güzellikleri , karadeniz'in güzellikleri , karadeniz'in güzel yerleri Karadeniz Bölgesinin Güzellikleri Alternatif tatil yapmak isteyenlerin sayısı her geçen yıl

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Karadeniz Bölgesinin Güzellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Karadeniz Bölgesi'nin Güzellikleri,
  Karadeniz Bölgesi Güzellikleri,
  karadeniz'in güzellikleri,
  karadeniz'in güzel yerleri


  Karadeniz Bölgesinin Güzellikleri

  Alternatif tatil yapmak isteyenlerin sayısı her geçen yıl artarken, Türkiye'nin birçok yerinde yayla turizminin geliştirilmesi amacıyla şenlik ve festivaller düzenlenmeye başlandı.
  Dağ ve yaylaların tanıtımında etkili olan, çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerin yapıldığı şenlik ve festivallerin en fazla yoğunlaştığı bölgelerin başında Doğu Karadeniz geliyor.
  Doğu Karadeniz, vadileri, yüksek dağları, buzul gölleri, zümrüt yeşili yaylaları, tarihi kemer köprüleri ve kaleleri, coşkun akan dereleri, eşsiz doğası, şifalı kaplıcaları ve yöreye has gelenek ve göreneklerin yaşatılmaya çalışıldığı yayla şenlikleri ile alternatif turizm tutkunlarının ilgisini çekiyor.


  BÖLGEDE 150'İNİN ÜZERİNDE YAYLA ŞENLİĞİ DÜZENLENİYOR

  Rize, Trabzon, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ve Giresun'da bin ile 2 bin 500 rakımlı 2 bini aşkın yayladan 150'sinde haziran-ekim ayları arasında yayla şenliği ve festivaller yapılıyor.
  Geçmişte daha çok yayla göçü ve yaylada yapılan işleri eğlenceye dönüştürmek amacıyla yapılan şenlikler, son yıllarda bölgede gelişen turizme paralel olarak farklı yerlerden gelen insanların buluşma ve eğlenme yeri olmaya başladı.
  Son yıllarda valilik, kaymakamlık ve belediyelerin de katkıda bulunmaya başladığı şenlikler, bazen tanınmış aileler tarafından da organize ediliyor.

  Resmi kurumlar tarafından düzenlenen şenliklerde, bölgenin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılmasının yanı sıra yörenin kültürel zenginliğini geleceğe taşımayı amaçlayan etkinlikler yer alıyor. Yüzlerce kişinin el ele tutup kemençe ve tulum eşliğinde horon oynadığı şenlik ve festivallerde gelenek ve görenekler yaşatılıyor.
  Şenlikler kapsamında uzun burun, atma türkü, tahta biçme, çay ve fındık toplama, yüzme, en uzun horon halkası, kuşdili kullanarak haberleşme, balık tutma, ses yarışması, yayla güzeli, fındık güzeli, çeşitli spor yarışmaları, boğa güreşi, güzel atmaca, cins köpek ve buzağı, çorap örme, bal, yöresel yemek ve yöresel giysi yarışmaları düzenleniyor.


  YÖREDEKİ BELLİ BAŞLI ŞENLİKLER

  Yöredeki bazı illerde yapılan belli başlı şenlikler ise şöyle:
  Rize: Ayder Yayla Şenliği, İkizdere Dağ Horozu Şenlikleri, Anzer Bal ve Yayla Şenlikleri, Güneyce Varda Şenlikleri, Güneysu Handüzü Yayla Şenlikleri, Anzer Bal ve Yayla Şenliği, Ardeşen Golazeno Kültür Şenliği, Rize Dağcılık ve Turizm Şenliği.  Trabzon: Şalpazarı Ağasar Kültür Şenliği, Kadırga, Sis Dağı, Sultan Murat yayla şenlikleri, Akçaabat Geleneksel Hıdırnebi Yayla Şenliği, Çaykara Kuşmer Yaylası Şenliği, Tonya Kadıralak Yayla Şenliği, Düzköy Karadağ Yaylası Şenliği.
  Artvin: Kafkasör Kültür Turizm ve Sanat Festivali, Sarıgöl Boğa Güreşleri, Ardanuç Turizm Şenliği, Borçka Kafkas Arı ve Bal Festivali, Yusufeli Boğa Güreşleri, Çamlıbel Yaylası Şenliği, Arhavi Kültür ve Sanat Festivali, Ardanuç Efkari Aşıklar Şenliği ve Karakucak Güreş Festivali.
  Giresun: Kümbet Yayla Şenliği, Bektaş Yayla Şenliği, Sis Dağı Yayla Şenliği, Karaovacık Yayla Şenliği, Aksu Yayla Şenliği.
  Gümüşhane: Zigana Dağı Şenlikleri, Kuşburnu ve Pestil Şenliği, Kadırga Yayla Şenliği, Kazıkbeli Yayla Şenliği, Güvende Yayla Şenliği.
  Bayburt: Dede Korkut Şenlikleri, Soğanlı Yayla Şenliği, Kopuz Köyü Yayla Şenliği.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Karadeniz Bölgesinin Doğal Güzellikleri Nelerdir
 3. Karadeniz bölgesinin şivesi, Karadeniz bölgesinin lehçesi
 4. Karadeniz bölgesinin doğal güzellikleri nelerdir, Karadeniz bölgesindeki doğal güzellikler
 5. Karadeniz bölgesinin barajları, Karadeniz bölgesinde hangi barajlar vardır
 6. Karadeniz bölgesinin iklimi, Karadeniz bölgesinin bitki örtüsü nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş