Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

hayat bizim çabamızla güzeldir Her şey zıddı ile bilinir… Acı olmazsa tatlı , Kötü olmazsa iyi , Çirkin olmazsa güzel , Ölüm olmazsa yaşam ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  hayat bizim çabamızla güzeldir

  Sponsorlu Bağlantılar
  hayat bizim çabamızla güzeldir

  Her şey zıddı ile bilinir…  Acı olmazsa tatlı,  Kötü olmazsa iyi,  Çirkin olmazsa güzel,  Ölüm olmazsa yaşam,  Yokluk olmazsa varlık,  Hastalık olmazsa sağlık,  Çileler ve hüzünler olmazsa mutluluk,  Nasıl bilinebilir!
  Çoğu zaman herkesin hayattan nefret ettiğimiz anlar olmuştur.  Bazen ölsem de kurtulsam dediğimiz anlar…  İşte böyle bir anda Azrail kapımız çalsa ve ruhunu almaya geldim dese,  Kaçımız buyur içeri deriz.  Biraz önce bıktım artık yaşamak istemiyorum diyorduk, ama Azrail’e de kapıyı açmak istemiyoruz. Demek ki her şeye rağmen yaşamak istiyoruz…  Hayat standardı bizlerden daha zor olanları düşüneceğiz, bizlerden iyileri değil. İsyan etmek, bağırıp çağırmak, birilerinin hayatına bakıp sürekli imrenmek veya kıskançlık krizlerine girmek çözüm değil!  Hayatın renklerini biz aramalıyız.  Hayat hep siyah-beyaz renklerden oluşuyor ve başka renk göremiyorsak,  Siyah ve beyazında bir renk olduğunu kabul edip bu iki renkle mutlu olmaya çalışmalıyız.  Güzel görme, güzellikler bulma adına çabalarımız olmalı! Değiştiremediğimiz şeyler içinde üzülmemeli ve ruhumuza eziyet etmemeliyiz.  Kader defterinde bizim için uygun görülen hayatı;  Kabul ederek,  Küsmeden, Onunla barışık yaşayarak,  Geçmişe hayıflanmadan,  Yapamadıklarımızı ve keşkelerimizi bir yana bırakarak,  Umudunuzu kaybetmeden,  Mevcut hayattan mutluluğu nasıl sağabilirimin hesabının yaparak,  Hayat yolunun bundan sonraki kısmında güzellikler de, engellerde olabileceğini düşünerek,  Neden ve niçin’lerle boğuşmadan,  Hayattan çok şey beklemeden, beklentilerimizi abartmadan,  Hayatın ellerini bırakmadan (nasıl olsa o bizi bir gün bırakacak acele etme)  Bir kere dünyaya geldiğimizin, bir defa yaşama hakkımızın olduğunun, başka şans tanınmayacağının bilinci ile:  Kabulleneceğiz!  Yaşayacağız!  Güzelleştireceğiz!  Seveceğiz!


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Roberto Benigni'nin ünlü filmi 'Hayat Güzeldir' kaç dalda Oscar ödülü kazanmıştır
 3. Hayat Nickleri, Yeni Hayat Nickleri, Msn Hayat Nickleri Sözleri, Hayat Iletileri, Msn Nick
 4. Âb-ı Hayat - Âb-ı Hayat Nedir - Âb-ı Hayat Ne Demek
 5. Hayat güzeldir ama anlayana!!! ,kişisel gelişim yazıları, anlamlı yazılar, hayatın içinden
 6. Dört şey güzeldir, fakat dört şey ondan daha güzeldir.
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş