Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Elektroforez ne demek , Kimyada Elektroforez , kimyada Ayrıştırma işlemleri , Elektroforez nedir Elektroforez Elektroforez , bir çözeltide asılı taneciklerin , elektrik alanı etkisiyle ayrılması.

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Elektroforez nedir, Elektroforez hakkında bilgi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Elektroforez ne demek,Kimyada Elektroforez,kimyada Ayrıştırma işlemleri,Elektroforez nedir

  Elektroforez


  Elektroforez, bir çözeltide asılı taneciklerin, elektrik alanı etkisiyle ayrılması.

  Arne Tiselius tarafından geliştirilmiş olan elektroforezden, özellikle tıpta ve biyokimyada, kandaki çeşitli protein ve lipitlerin ayrılması, tanınması ve miktarının ölçülmesinde yararlanılır. Ayrıca elektroforezden sanayide yaygın biçimde yararlanılmaktadır.

  Elektroforezin çalışma ilkesi molekül ağırlığı ve molekülde bulunan elektrik enerjisinin jel içinden bir yükten diğerine giderken kat ettiği mesafe farklılıklarını ele almaktır. Bu farklılıklara göre enzim ya da proteinin birbirinden farkı anlaşabilir. Daha ayrıntılı olarak yüklü moleküllerin, bir elektriksel alan uyguladığında, sıvı içeren bir ortamda hareket hızlarının ölçüldüğü bir yöntemdir. Anyonlar anoda, katyonlar katoda hareket ederler. Moleküllerin elektroforezdeki hızını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Uygulanan elektriksel alanın gücü, kullanılan ortamın moleküler eleme etkisi bunların arasında yer alır. Proteinler ve nükleik asitler elektriksel yük taşıdıkları için, elektroforezle bu moleküllerin büyüklüğü, konformasyonu ve net yükleri hakkında bilgi elde edilir. Büyük ölçekte elektroforezle protein ya da nükleik asit karışımlarının bileşenleri tek tek elde edilebilir. Elektroforezde tampon sistemi kullanılır ve bir ortam (kağıt, selüloz asetat, nişasta jeli, agaroz jeli ya da poliakrilamid) ile bir doğru akım kaynağı gereklidir. Moleküllerin yol almasından sonra, jel ya da kâğıt üzerinde ayrılmış olan bileşenler seçici bir boyayla görüntülenir. Bu yöntem, davalarda parmak izi yerine sayılabilir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Su Döngüsü nedir - Su Döngüsü hakkında bilgi, Su Döngüsü nasıl oluşur,su döngüsü ne demekt
 3. Dua Nedir, Dua Hakkında Bilgi
 4. Yontma Taş Devri Hakkında Bilgi,Orta Taş Devri Hakkında Bilgi,Cilalı Taş Devri Hakkında Bi
 5. Emo Nedir, Emoculuk nedir, Nasıl emo olunur, Emo hakkında bilgi
 6. Metin2 At bilgi Klavuzu Nedir Hakkında Bilgi Normal Zırhlı Asker Metin2 Hile
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş