Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kamp Arkadaş ları-İpek Ongun KİTAP ANALİZ FORMU ANALİZİ YAPILACAK KİTABIN : a. Adı : Kamp Arkadaş ları b. Yazarı : İPEK ONGUN c. Tercüme Eser
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 8      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kamp Arkadaşları-İpek Ongun

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kamp Arkadaşları-İpek Ongun  KİTAP ANALİZ FORMU

  ANALİZİ YAPILACAK KİTABIN :

  a. Adı : Kamp Arkadaşları

  b. Yazarı : İPEK ONGUN

  c. Tercüme Eser İse Tercümanı :

  d. Yayınevi : Altın Kitaplar Yayınevi

  e. Yayın Yılı : 9. Basım 1 Ekim/2001

  2. KAYNAK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME:

  a.Yazar :

  İpek Ongun , Türk edebiyatının hemen hemen her dalında eser veren bir Türk yazarıdır. Kitaplarında genellikle kendi ismini kullanır. Mahlas isim kullanmaz.

  İPEK ONGUN
  1961 yılında Arnavutköy Amerikan Kız Koleji'nden mezun olan İpek Ongun, yazı yaşamına 1980'de yayınlanan Mektup Arkadaşları'yla başladı. Onu Kamp Arkadaşları ve Afacanlar Çetesi adlı çocuk kitapları izledi.Bunları izleyen Yaş On Yedi ve Bir Genç Kızın Gizli Defteri başlıklı yapıtlarıysa gençlik için yazılmış romanlardır.Gençlik romanlarından sonra, gençlere yaşama kültürü ve kişisel gelişim gibi konularda yardımcı olmasını amaçladığı bir üçlü yazdı. Adları Bir Pırıltıdır Yaşamak, Bu Hayat Sizin ve Lütfen Beni Anla olan bu kitapların ilki 1991 yılında TÜYAP'ta "Altın Kitap Ödülü"nü aldı. Ayrıca gençler için yaptığı bu çalışmalar nedeniyle kendisine Rotary Kulübü tarafından "1995-1996 Meslek Hizmetleri Ödülü" verildi. 1998 yılında da Oriflame Firması'nın 250.000 kişilik bir halk jürisine yaptırdığı anket sonucu yılın en başarılı kadın yazarı seçildi.Bu çalışmalardan sonra tekrar romana dönen Ongun, Bir Genç Kızın Gizli Defteri'nin devamı olan Arkadaşlar Arasında ve Kendi Ayakları Üstünde'yi yazdı. Daha sonra, Sabah gazetesindeki yazılarını, 1999 Kasımı'nda yayınlanan Yarım Elma Gönül Alma, 2001 yılında yayınlanan Sabah Pırıltıları adlı kitaplarda topladı.Eğlendirerek eğitime inanan İpek Ongun'un eserlerindeki en belirgin özellik, gençlerin yaşamla gelen sorunlarına yardımcı olabilecek mesajlar vermesidir.
  "Neden gençlik?" diye soruldu§unda Ongun Şöyle diyor:
  "Kızlarım büyürken bir boşluğun farkına vardım. 12-13 yaşlarından başlayarak 17-18'lere uzanan, yaşamın o en zor dönemi olan ilk gençlik yılları için kitap yoktu. Oysa dış ülkelere gittiğimde, kitabevlerinde bir katın çocuklara, bir katın erişkinlere, bir katın da gençlere ayrıldığını görüyor ve gıpta ediyordum. Hatta gençlik yazınını, ilk gençlik ve gençlik olarak belirlemişlerdi. Çağdaş ülkelerde her yıl gençler için çeşitli konularda yüzlerce kitap yazılıyor. İnsan durup, yoksa bizler gençlerimize değer vermiyor muyuz, diye sormadan edemiyor. "İşte bu soru benim çıkış noktam oldu. Ve, gençlik için yazmaya başladım." Evli ve iki kız annesi olan İpek Ongun, yazı yaşamını çok sevdiği Mersin'de sürdürmektedir.
  Uzmanlık alanı çocuk kitapları, gençlik romanları yazmaktır. Üye olduğu ne dernek, ne örgüt ne de siyasi parti vardır.Kendisi ne bir fikir grubunun mensubudur ne de kamu oyunda bir fikir grubunun mensubudur. Daha çok gençlere yönelik romanlar yazdığı için gençler tarafından saygı görür.
  Türk Kültürü, Türk medeniyeti, Türk tarihi ve Türkiye Cumhuriyeti lehinde eserler vermektedir. Yurtdışı ile bağlantıları yoktur.
  c. Yayınevi:

  Altın Kitaplar Yayınevi legal veya illegal olarak herhangi bir siyasi ve dini gruba bağlı değildir. Genellikle çocuk kitapları ve gençlik romanları yazar.
  Yayınevinin Merkezi; Celâl Ferdi Gökçay Sok. Nebioğlu İşhanı Cağaloğlu – İstanbul
  Tel: 0(212) 526 80 11

  40 yılı aşkın süredir yayın hayatına aralıksız devam eden Altın Kitaplar Yayınevi geçmişten günümüze ülkemiz kültür tarihine önemli katkılarda bulunmuş bir kültür müessesesidir.Edebiyat dünyasına önemli katkılarda bulunan Altın Kitaplar’ın çok geniş bir alana hitap edebilecek yayınları vardır. Yayınevinin kitapları klasik, macera, polisiye, yabancı çocuk klasikleri, yerli yazarlara ait romanlar, öyküler, çocuk kitapları; araştırma ve inceleme kitapları, bilimsel kitaplar, İngilizce, Almanca ve Fransızca sözlükler, Türkçe sözlükler, atlaslar, okul öncesi ve sonrası eğitim için boyama ve hikaye kitapları bulunmaktadır.Tüm bunların yanında büyük bir titizlik içinde ve konusunda uzman yazarlarla hazırlanan ders kitapları bakanlıktan onay alarak yayınlanmaktadır.Altın Kitaplar Yayınevi’nin yayın politikasında en önemli yeri tutan bestseller kitaplar tüm dünyada haklı yerini alırken Altın Kitaplar yayınevi de bu konudaki öncülüğünü sürdürüp söz konusu kitapları yayın dünyasına kazandırmaktadır.Bu konuda ülkemizde ilk yayınları yapan altın kitaplar yabancı yayınlarda bir çağ başlatmıştır.Yerli yazarlarımızın öyküleri, romanları, araştırma-inceleme kitapları ve yeni edebiyatçılara yayın dünyasının kapılarını aralayan dizileriyle Altın Kitaplar haklı bir saygınlığa sahiptir.Yayınevi, edebi eserlerin yanında bilimsel kitaplarda yayınlamaktadır.Türkiye açısından önemli ve can alıcı konularda bilimsel araştırmalar yapmış yazarlar tarafından hazırlanan bu eserler Altın Kitaplar Yayınevi’nin kitap kervanına katılmıştır. Uzun bir süreden beridir yayın dünyasında yerini almış bulunan Altın Kitaplar üretimine katkıda bulunduğu eserlerle Türk yayıncılığın da önemli bir kilometre taşı olmuştur. Bundan sonra da üstüne düşen görevi başarıyla yerine getirecektir
  3. a. Kitap bunların karışımı şeklinde yazılmıştır. Çocuk romanıdır.
  b. Kitap 128 sayfadır. Baskısı 9. Baskı ekim 2001’de yayınlandı.
  c. Bedava dağıtılmamaktadır. Fiyatı 2.500.000 TL’sıdır.
  4. İÇERİK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME:

  a. Kitabın İçerik ve Üslubunun Propaganda Teknikleri açısından Değerlendirilmesi:

  (1) Kitap eğitim maksatlıdır. Genellikle çocuklara ve gençlere yönelik bilgiler verir.
  b. Kitapta İncelenen Konular:

  (1) Kitapta, 2 aylık Kamp boyunca geçen günler 20 bölüm altında yazılmıştır. Kamp arkadaşları, bir konu olarak yazılmıştır.
  c. Kitapta İşlenen Temalar:

  (1) Konu bütünü kapsadığı için, kamp arkadaşlarının teması: Kamptaki insanların birbirleriyle yardımlaşmaları doğayı daha iyi tanımaları ve birlikte çalışmanın faydalarını içermektedir.
  5. HEDEF TOPLUM İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME:

  Etkilenmek İstenen Hedef Kitle Kategorileri:

  Genel: Genellikle çocuklar ve gençleri etkilemek için

  7. ANALİZİ YAPANIN KİTAP HAKKINDAKİ GENEL KANAATİ:

  İpek ONGUN’un yazmış olduğu Kamp Arkadaşları Akdeniz bölgesinde Mersin ilinin güzel bir deniz kıyısında geçiyor. Nilgün ve arkadaşlarının 2 aylık Kamp boyunca başından geçenler anlatılmaktadır. Nilgün ve arkadaşlarının kampçılığı yaşayarak öğrenmeleri dedesinin sayesinde olmuştur. Kampta insanlara yardım etmeleri ve kampın daha da eğlenceli olmasını sağlamaları gerçekten kamp sahibini çok mutlu etmiştir.
  Kamp arkadaşları çocuklar için hazırlanmış bir kitaptır. Kamp hakkında bilgiler ve 2 aylık Kamp boyunca çocukların başından geçenler 20 bölüm halinde hazırlanmıştır.
  Kitap çocuklar için gerçekten çok iyi hazırlanmış ve bir şeyler öğretmeyi dayanan bir kaynaktır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İpek Böceğinden İpek Bir Gömlek Nasıl Elde Edilir
 3. Hz Muhammed'in arkadaşları, Peygamber Efendimizin ArkadaşlarıPeygamberimizin arkadaşları K
 4. rüyada KAMP görmenin anlamı nedir
 5. İpek Karapınar Kimdir,İpek Karapınar Biyografi Alevforum
 6. Ozan İpek - Ozan İpek Kimdir - Ozan İpek Hayatı
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş