Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Piyasa İslamı - Patrick Haenni Piyasa İslamı Özet - Patrick Haenni Kitapları - Patrick Haenni Kitap Tanıtım - Piyasa İslamı Kitap Fiyatı - Piyasa İslamı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Piyasa İslamı - Patrick Haenni

  Sponsorlu Bağlantılar
  Piyasa İslamı - Patrick Haenni

  Piyasa İslamı Özet - Patrick Haenni Kitapları - Patrick Haenni Kitap Tanıtım - Piyasa İslamı Kitap Fiyatı - Piyasa İslamı Ön Okuma
  Kitap Özet


  Geleneksel İslamcılığın gölgesinde yeni bir siyasal İslam Mısır'da, Türkiye'de, Endonezya'da ve genel olarak Müslüman coğrafyasının bütününde vücut bulmakta: Piyasa İslamı. Batı değerleriyle eklektik bir uzlaşının ürünü bu İslam, Amerikan işletme kültüründen beslenmekte, bireysel başarıyı göklere çıkarmakta, özgüven edinme ve kendini gerçekleştirme stratejilerine methiyeler düzmekte, geleneksel İslami yasakları pazarlamanın ve kitle tüketim kültürünün gerekleri doğrultusunda yeniden yorumlamakta, yumuşatmakta, siyasal İslam'ın geleneksel hiyerarşik örgütsel yapılanmalarını bertaraf etmekte ve sosyal devletin altını oymaktadır. Görsel, işitsel ve giyime dair İslami algılamaları ve dayanışma şekillerini baştan aşağı değiştiren piyasa İslamı'nın baş aktörleri (dindar girişimciler, batı modernitesinin kurum ve figürleriyle 'barışmış' İslamcı yazarlar, İslami medyatikler...) her şeye rağmen ahlakçılıklarından vazgeçememekte ve çoğulcu yaşam tarzlarını hazmedememektedirler.

  Sosyolojik anlamda yeni kentli burjuvazilerin bayraktarlığını yaptığı bu İslam anlayışının temel amacı Amerikan tarzı muhafazakârlıkla birçok noktada örtüşen benzer bir "muhafazakâr devrim" tetiklemektir. O halde o çok beklenen "Müslüman Aydınlanması" idealinden çok uzaklarda, din, ahlak, hayır işleri ve piyasa etrafında şekillenmiş bir fazilet ekseni üzerinde paradoksal olarak değerlendirilebilecek yakınlaşmalar (İslam-Amerika) gayet rahat oluşabilmektedir.

  Politolog Patrick Haenni'nin Mısır, Sudan, Fas, Yemen ve Afganistan'daki İslamlaşma süreçlerine dair birçok çalışması mevcuttur.


  Kitap Ön Yüzü  Kitap Künyesi

  Piyasa İslamı - Patrick Haenni
  ( İslam Suretinde Neoliberalizm )


  Özgür Üniversite Kitaplığı

  » Araştırma
  » İnceleme

  Fiyatı : 13,00 TL

  Mayıs 2018,
  135 sayfa,


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İslamı Öğrenme, İslamı nasıl Öğrenirim
 3. Niçin İslamı Seçtim, Neden İslamı Seçtim?
 4. Piyasa Nedir - Piyasa Kaça Ayrılır - Piyasa Hakkında
 5. 2018 San Patrick Gelinlik Modelleri - San Patrick Gelinlikleri - San Patrick Gelinlik Mode
 6. San Patrick 2018 Gelinlik Modelleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş