Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Lord Jım Kitabının özeti Kahraman ı-yazarı Marlow mücadelesi adında bir adamın hikayesini anlatıyor. Jim , bir genç lik olarak denize gider gelecek vaat eden bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 10      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Lord Jım Kitabının özeti Kahramanı-yazarı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Lord Jım Kitabının özeti Kahramanı-yazarı

  Marlow mücadelesi adında bir adamın hikayesini anlatıyor. Jim, bir gençlik olarak denize gider gelecek vaat eden bir genç adam. O sırada yoluyla hızla yükselir ve kısa bir süre içinde baş arkadaşı olur. Yükseltilmiş popüler deniz edebiyatı üzerine, Jim sürekli bir kahraman olma hayalleri, yine de herhangi bir gerçek tehlike ile karşı karşıya olmamıştı. Son olarak, şansını geliyor. O geminin bir sualtı nesne ve yaylar bir sızıntı çarptığında, Mekke'de Müslüman hacıları taşıyan Patna gemisinde hizmet vermektedir. Bir fırtına yaklaşırken, mürettebat, onu ve onu yolcu kendi kaderine terk. Jim, açıkça düşünme değil, mürettebatın geri kalanı ile gemiyi terk eder. Ancak Patna, lavabo, ve Jim, subayların geri kalanı ile birlikte yoldaşı denizciler tarafından resmi bir soruşturmaya tabi tutulur. O ilk Marlow uygun olduğunu, bu soruşturma, Jim subay belgelendirme ayrılır.

  Diye tanır Jim bir şey görünce, ya da korkular, belki de kendi içinde, Marlow Jim ile işkence dostluk grevler. Jim onun hikayesini anlatır ve Marlow onu işlerin bir dizi elde etmenize yardımcı olur. Patna olay olsa da, ona haunts sözü her zaman, Jim, tekrar Marlow yardım askere, onun mevcut durum kaçar. Son olarak, Stein, bir gurbetçi tüccar yardımı ile, Marlow Jim Patusan uzak topraklarında yazılan yöneticisi olarak yer alır. Jim başlangıçta bölgede savaşan hiziplerin biri tarafından yakalanan, ancak kısa sürede kaçar ve sonunda, bir yerel eşkıya yenerek bir kahraman haline gelir. Jewel, önceki ticaret müdürü, Cornelius denilen acı bir küçük adam güzel, yarı-yerli üvey kız aşık düşüyor. Jim Patusan ruhani lideri olur. Kendi vatandaşlarının ona güven ve adaleti uygulamak için ona güveniyor.

  Bir gün, Gentleman Brown, bir korsan, Patusan hükümlerinin arama ekibi ile gösterir. Bir çatışma, bir tepenin üzerinde ensues ve Brown delikler. Cornelius, Jim başarısı ve kendi hataları rahatsız, Brown ve bir muhalefet Patusan hizip dahil olmak üzere bir komplo, Jim karşı oluşan ile gizlice toplanır. Arsa habersiz, Jim Brown barışçıl bölgeyi terk etmeyi kabul eder (, Jim -------- geçmişte Brown tahmin, Jim Brown, onun hakkında gerçeği biliyor çünkü hala Brown öldürmek için daha -------- olacağına karar verir). Aşağı Cornelius kılavuzları Brown alternatif bir nehir kanal, Jim en yakın müttefiki Doramin oğlu Dain Waris, kampa götürür. Brown ve adamları Dain Waris öldürme, kamp pusu. Jim, o hala Patna gemiye yaptığı ilk yetmezliği, Jewel yalvarışları göz ardı eder ve Doramin bileşik, Kederli baba sürgünler gider ve onu öldürür kaçmak için mümkün olmamıştır fark.

  Çok çeşitli kaynaklardan Jim hikayesi araya Marlow girişimleri ile ilgili roman. Sonunda, o tanıdıkları bir grubun hikayesini anlatıyor. Bu noktada zaman içinde olsa da, Brown Patusan için henüz gelmedi, hikaye yarım kalır. Marlow, olaylar tamamlandıktan sonra, o da hikayenin ilk bölümünü izleyici üye gönderir, el yazması şeklinde yazıyor. Roman parçaları ve Marlow, maksimum etki için farklı Jim hikayesi, kronolojik olmayan parçaları, kendi hayranlık kaynağıdır Jim ve hikayenin arkasında anlamını keşfetmek isteyen tüm süre yan yana.

  Analiz

  Lord Jim İyi Asker, Conrad arkadaşı ve işbirlikçi Ford Madox Ford tarafından yazılmış bir roman bu pek çok açıdan benzer anlatım, özenle dokunmuş düzeni için dikkat çekicidir. Anlatı öncelikle Marlow, Jim'in fallibilities derinden tanımlayan bir dünya yorgunu deniz kaptanı aracılığıyla okuyucuya geliyor. Marlow olsa da, hikayenin üzerinde tam kontrol, ve giderek daha karmaşık şekillerde onun güç egzersizleri. Zaman bozuldu: anlatım tek bir paragrafta, Marlow, geçmiş, şimdiki ve gelecekte referans olacaktır. Anlatının akışını manipüle ederek, Marlow hikaye belirli yönlerini vurgulamak geliş gidişlerde ve zıtlıklar yaratmak mümkün. O bir ana stopaj bilgi: okuyucu bu kaderi aslında ne öğrenir önce Jim'in son kaderi tartışma sekiz fasıldan bir mesele haline gelir. Bu ders, gerilim yaratır, ama aynı zamanda, o ilgili bilgi almak ne zaman Marlow okuyucu nihai reaksiyon şekline sağlar. Marlow okuyucu anlatı blokları da çeşitli kaynaklardan, farklı derecelerde güvenilirlik sunuyor. Hikayenin Jim geldi, ancak önemli bir bölümünün çıkarım dayanan diğer karakterler geliyor ya da Marlow ile birlikte parçalı olmuştur. Bilgi harfler, gece yarısı konuşmalar, ölüm döşeğinde görüşmeler, iletilen el yazmaları ve en önemlisi, bir masal şeklinde bir dinleyici kitleye söyledi iletilir. Anlatı, bazen çok daha sonraki bir tarihte tanıdıkları bir grup Jim hikayesini anlatıyor Marlow göstermek için kırılır. Geçici olarak, bu hikaye sahne Jim Patusan gelişinden sonra ancak Gentleman Brown ve Jim nihai yenilgisi gelmeden önce gerçekleşir. Marlow, bu nedenle bir süre için bitmemiş hikaye terk etmelidir. O seyircinin bir üye için bir el yazması göndererek tamamlar. Yazılı bir anlatı formu sözlü bir hikaye modundan Bu değişim önemlidir. Bir hikayeci, seyircinin tepkisi maç onun malzemeye şekil gücüne sahiptir; Öte yandan, yalnızlık içinde çalışır, bir yazar, onun uzak okuyucu, önceden belirlenmiş bir mesaj sunmak gerekir.

  Jim hikayesi anlamı - Marlow, sürekli olarak "mesaj" yolu. Onun dil, kelime olarak, tutarsızlık ve indecipherability gösterir, ancak aynı zamanda kendilerini belirsizlik belirli bir kalite sahip oldukları bir deyişle "açıklanamaz" esrarlı "gibi terimler ile yoğun. O şeyler adına mücadeleler ve sık sık hatta Jim hikayesi ve ona duyduğu hayranlığı bir anlamı olup olmadığını merak azalır. Bazen o anlam bir "bilmece" olduğu sonucuna varmaktadır; bazen de bulunabilir hiçbir anlamı yoktur karar verir. Bir deyişle bu romanda sürekli itiraz, tek bir sözcük yanlış yorumlanmasına etrafında en az üç ana bölüm merkezi. Dil ile ilgili bu belirsizlik, Conrad tarzı en önemli özelliğidir. Conrad neredeyse kelimelerle ifade edilemez hikmet derinliklerinde içeren görünüyor yüksek, melankolik bir dil ustası. Onun yirmili olduğu kadar İngilizce öğrenmek vermedi biri olarak, kesinlikle kullandığı her kelime ve her farkında olması gerekir ve her biri özenle seçilmiş olması gerekir. Onun dilini sık sık kasten zor ve bu kalite hisselerinin onun düzyazı modernizmin bazı özellikleri. Ama onun diksiyon aynı zamanda dilsel zorluk, onun malzeme tematik ve yorumlama zorluğu, eşleşir. Conrad düzyazı işkence güzellik bir şey yapma, şekil ve içerik arasındaki bu sentezi güçlü.

  Daha da işkence Lord Jim merkezinde yatıyor idealizm ve kahramanlık analizi. Jim ucuz roman kaldırdı cesur ve asil işler fantezileri öncelikle motive dünya giren bir genç adam. Onun idealleri, ancak gerçek bir tehlike karşısında parçalayan, gerçeklik herhangi bir biçimde uygulandığı zaman, aslında, savunulamaz. Jim reddetmesi Patna olayı unutmaya yol açar Bu naif bir idealizm saçma görünüyor, ama o, Patusan tehdit olduğunda onun davranışları konusunda rehberlik sağlar ne zaman gerçek bir trajedi yol açar. Bu dünyada onurlu bir davranış nedir? Hem profesyonel hem de karakter açısından başarının buna örnek olarak sunulmuştur Kaptan Brierly, kendisi ile canlı ve intihar olamaz. Centilmen Brown, çok kendine hakim ve erkeklerin kendi kendine bile, hiçbir şey ama, küçük bir eşkıya biri. Tüm bu adamlar "bizden biri" Marlow aramaları bağlı, ancak bu terim ne anlama geliyor? İdealler, sıkıntılı bir yük ve bir dereceye kadar her karakter, davranış ve mutlu bir sonuç idealleri arasında seçim gereken bir durum ile karşı karşıya olacağını bir korku ortaya koymaktadır.

  Conrad pek çok eser gibi, Lord Jim, bir sömürge dünyasında ayarlanır. Heart of Darkness gibi bir roman daha, sömürgeciliğin eleştirisini Ancak, burada çok daha az merkezi. Sömürgecilik, eylem ve ahlaki mücadeleler bir zemin olarak çok önemli. Bu dünyada, "ev" kurallarına mutlaka bir beyaz değil erkekler ile ilgili özellikle uygulamak yoktur. Ulusal bağlantıları çok, çok daha zayıf. - Diğer bağlılığı "bizden biri" olma fikrine karşı örneğin "bunlardan biri," onurlu bir davranış beklentileri değiştirerek, onların yerini alır. Olsa da, çoğu, Lord Jim hakkında bir roman hikaye anlatımı ve belirsizlikler, karışıklık ve onun anlatı formu konvolüsyonlar kendi idealleri ve ayar yansıtılır.


  Kahramanı:Lord Jim
  Yazarı:Joseph Conrad, 1857 yılında Ukrayna'da doğdu. Babası, Polonyalı bir devrimci idi.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Küçük Lord Kitabının Kısa Özeti
 3. Aşıklar Yolunun Yolcuları Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 4. Ateş Gecesi Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 5. Asılacak Kadın Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 6. Aygır Fatma Romanının özeti (kitabının özeti, Roman özeti)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş