Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Anayasaya Giriş Kitap Özeti Mümtaz Soysal Kitapları Mümtaz Soysal Kitap Tanıtımı Anayasaya Giriş Kitap Fiyatı Anayasaya Giriş Ön Okuma Kitap Özeti Anayasa tartışmalarının yeniden canlandığı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Anayasaya Giriş Kitap Özeti Mümtaz Soysal Kitapları Mümtaz Soysal Kitap Tanıtımı Anayasaya Giriş Kitap Fiyatı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Anayasaya Giriş Kitap Özeti Mümtaz Soysal Kitapları Mümtaz Soysal Kitap Tanıtımı Anayasaya Giriş Kitap Fiyatı Anayasaya Giriş Ön Okuma


  Kitap Özeti

  Anayasa tartışmalarının yeniden canlandığı bir dönemde anayasalara ve devlet sistemlerine ilişkin temel kavramları iyi bilmek gerekiyor. Anayasaya Giriş, 1961 Anayasası'nın getirdiği özgürlük ve özerk üniversiteler ortamından rahatsız olanların yarattığı korku atmosferinin oluşmasından kısa zaman önce, üniversitelerin ilk sınıflarındaki gençlere bu alanda temel bilgileri vermek amacıyla yazılmıştı. Kolay anlaşılır bir dille yazıldığı için komünizm propagandası yapmakla suçlandı; yazarı Mümtaz Soysal ağır hapse ve ömür boyu kamu haklarından yoksun bırakılmaya mahkûm edilmek istendi.

  Kırk iki yıl önce bir sıkıyönetim mahkemesinde dava konusu olan bu ders kitabı, yazarının Mamak Askeri Cezaevi'nde on altı ay tutulmasına mal oldu ama yazarına ve dolayısıyla Türkiye’ye UNESCO’nun ilk İnsan Hakları Öğretimi Uluslararası Ödülü'nü kazandırdı.

  Mümtaz Soysal, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde anayasa hukuku profesörüydü. İmge Kitabevi Yayınları, o dönemin korku imparatorluğunda, öğrenciler ve başka okurların “suç aracı bulundurmak”la suçlanmamak için yakıp yok ettiği, ama sonradan çok aranan bir kitabın tıpkıbasımını yaparak ve yazarının yargılanış öyküsünü vererek, anayasa hukukundaki temel kavramların anlaşılmasına ve üniversite özerkliği açısından unutulmaması gereken bir davanın anımsanmasına katkıda bulunmak istedi.
  Kitap Ön Yüzü


  Kitap Künyesi

  Anayasaya Giriş - Mümtaz Soysal

  İmge Kitabevi

  » Hukuk

  Fiyatı : 29,00 TL


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlyada Kitap Özeti Serdar Nihat Günakın Kitapları İlyada Kitap Tanıtımı İlyada Kitap F
 3. Aragon Kitap Özeti Nedim Gürsel Kitapları Aragon Kitap Tanıtımı Aragon Kitap Fiyatı
 4. Komplo Kitap Özeti Jonathan Cross Kitapları Komplo Kitap Tanıtımı Komplo Kitap Fiyatı
 5. Gurur Kitap Özeti Marsha Canham Kitapları Gurur Kitap Tanıtımı Gurur Kitap Fiyatı
 6. Tasavvuf Kültürüne Giriş Kitap Özeti - Hamdi Tekeli Kitapları - Hamdi Tekeli Kitap Tanıtım
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş