Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İlahi kitap kitaplar niçin kutsaldır? Kutsal kitaplar , insanlar tarafından yazılan kitaplara benzemez. Kaynağı Allah olan ilâhi kitaplarda , peygamber dâhil insanın hiçbir k atkı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 7      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlahi kitap kitaplar niçin kutsaldır?

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlahi kitap kitaplar niçin kutsaldır?

  Kutsal kitaplar, insanlar tarafından yazılan kitaplara benzemez. Kaynağı Allah olan ilâhi kitaplarda, peygamber dâhil insanın hiçbir katkısı yoktur. Bunlar tamamen söz ve anlam olarak Allah'ın eseridir. Bu nedenle de kutsaldır.
  İlahi kitaplara iman ne anlama gelir.

  Tarihte birçok peygambere, küçük veya büyük kitaplar gelmiştir. İslâm dininin iman esaslarından biri de Allah'ın doğru bilgiler içeren kitaplar gönderdiğine inanmaktır.
  İlahi kitaplara iman, Allah tarafından bazı peygamberlere kitaplar indirildiğine ve bu kitapların içeriğinin bütünüyle doğru ve gerçek olduğuna inanmak anlamına gelir.
  İslam dini yalnız Kur'an'a değil, daha önce gönderilen ilahi kitapların hepsine iman etmeyi emretmektedir. Konu ile ilgili olarak Yüce Allah Kur'an'da: "(Ey Muhammed!) Onlar (Müslümanlar) sana indirilen kitaba da, senden önce indirilenlere de inanırlar…" (Bakara ayet 4)

  İlahi kitaplara iman ile Allah'a ve peygambere iman arasında yakın bir ilişki vardır. Çünkü Allah vahyini peygamberler aracığı ile göndermiştir. Bunlar aynı zamanda Allah'ın insanlara bildirdiği bilgi, emir ve yasakları içerir. İlahi kitaplar, peygamberlerin içinde yaşadıkları toplumların dili ile gönderilmiştir.

  Bir şeyi en iyi yapan bilir. Bunun için satın aldığımız buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon ile birlikte kullanma kılavuzu verilir. Satın aldığımız bu mal bu kılavuza uyularak kullanılırsa daha uzun ömürlü olur. İnsanı en iyi yaratıcısı olan Allah bildiğine göre, onun iyi bir kullanma kılavuzuna ihtiyacı vardır. Bu kılavuz da Allah'ın peygamberler aracılığı ile gönderdiği ilahi kitaplardır. Bu açıdan ilahi kitapların her biri insanlara doğru yolu gösteren birer kılavuzdur. Onların temel amacı insanın dünya ve ahiret hayatında mutlu olmasını sağlamaktır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlahi kitap nedir anlamı, İlahi kitap ne demektir
 3. Kitap Okuyor Musunuz Hangi Türde Kitaplar Okumayı Seviyorsunuz Niçin
 4. İlahi Kitaplar Nelerdir? - İlahi Kitapların Adları
 5. kitap okumayı sevenler, kitap olmadan olmazlar için, kitap tanıtımı, çok güzel okunacak ki
 6. Semavi KitapLara Îmân, İlâhî Kitap Ne Demektik Ve Niçin Gönderilmiştir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google

 8. Kayıtsız Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Allah sizden razı olsun ödevime yardımcı oldunuz 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş