Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

sabır kompozisyon u sabırlı olmak ile ilgili kompozisyon lazım Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Sabırlı Olmak İle İlgili Hadisler Sabırlı Olmak İle İlgili Şiir Sabırlı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 50      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Sabırlı Olmak İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Sabırlı Olmak İle İlgili Kompozisyon

  Sabırlı Ol Sen Kazan

  Sabır ruhun bir melekesidir, güzel bir huydur. Tahammülü zor ve nefse ağır gelen şeylere katlanmak ancak sabır ile olur.

  Sabır, dünyanın rahat ve refahına sebeptir. İnsan evvela kendisine ağır gelen gayreti göstermez, zahmetine katlanmazsa, geçim için bir hüner ve marifet sahibi olamaz ve sonraki hayatında ferah bulamaz.

  Gerçek sabır, zorluklarda olduğu kadar güzel olan her şeyde kararlılık ve istikrar göstermeyi, bir an olsun bunlardan taviz vermeyerek bir ömür süresince devam etmeyi gerektirir.

  Bir hakkı müdafaa ve muhafaza etmek için gösterilen sebat, sabretmekle mümkündür. Allah'ın emirlerini yerine getirmek, aklın ve dinin hoş görmediği ve nefsin meşru olmayan istek ve arzularına mukavemet edebilmek, hayatta elde olmadan başa gelen ve insana büyük elem ve keder veren bela ve musibetlere karşı koyabilmek ve bunların üstesinden gelebilmek için sabırlı olmak ve sabretmeye alışmak lazımdır.

  Bize düşen bu zorluklar karşısında pes etmek değil, "bu da geçer" deyip sabrederek Yaradan'a sığınmak ve içinde bulunduğumuz sıkıntılardan kurtulmak için çareler aramaktır...

  Sabrın sonu selamettir, başarıdır. Sabır acıdır, fakat sonucu tatlıdır. Hz. Peygamber (s.a.s); "Sabreden başarıya ulaşır' ; "Sabır başarının anahtarıdır"; "Sabır bir ışıktır"; "Sabır cennet hazinelerinden bir hazinedir"; "Sana sıkıntı veren şeylere karşı sabretmende birçok hayır vardır" söylemiştir

  Bir ömür boyu devam eden gerçek sabrın asıl kaynağı müminlerin Allah’a olan imanlarıdır. İman eden bir mümin tüm olayların ardında Allah’ın yarattığı binlerce hayır ve hikmetin gizli olduğunu bilir.

  İnsan Rabbimizin kendisi için belirlediği kadere tereddütsüz teslim olur ve rıza gösterir. Bu nedenle sabır mümin için zorlanarak yaşanan bir ahlak özelliği değil, tüm ibadetler gibi gönül rızasıyla ve hoşnutlukla yaşanan ve zevk alınan bir nimettir.

  Sabrın sonu her zaman selamet olmuyor ne yazık ki; evet sabır büyük bir erdem, erdemli kalmaya çalıştıkça üstüne-üstüne geliyor bazen olaylar ve insanlar kayıtsız kalmaya çalıştıkça salak olarak adlandırılıyor.

  Sakin durmaya çalışınca tepkisiz ve enayi, tepki verince de kaba ve küstah oluyor insan... Herkes haddini bilecek, en çok da dilini tutmayı bilecek, çünkü dil yarası çok zor kapanıyor, yarayı pansumanla değil sabırla tedavi ediyoruz.

  Allahtan herkese sabır diliyorum. Hırslardan ve ihtiraslardan uzak kalıp insanların çevresindekilere ve kararlarına saygı duyarak barış içinde yaşamasını umuyorum.

  “Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır”. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 4. Kayıtsız Üye

  bn şahsen ck beğendim sizde beğenirsiniz kesnnnn...


 5. yönetici

  Sabır acı, yoksulluk, haksızlık vb. üzücü durumlar karşısında ses çıkarmadan onların geçmesini bekleme erdemidir. Sabır insanı daha erdemli ve üstün kılar. İnsanlar sabrederek selamete ulaşırlar. Bir olay karşısında her zaman sabretmeliyiz. Sabrederek gerçek mutluluğa ulaşırız. Örneğin ; Sabır acıdır meyvesi tatlıdır (Sadi) sözü de sabrın zor olduğunu fakat sabrederek kazandığımızı anlatmaktadır. Bir kişi bir felakete uğrasada sabretmeli ve Allaha dua etmelidir. Eğer sabretmezse başına daha kötü bir olay gelebilir. Sabrederek o felaketi atlatabilir. Bu yüzden sabretmek ve beklemek çok önemlidir. Kısacası sabır her şeyi iyiye, güzele çevirebilir. Hayatımızda mutlu olmak istiyorsak sabretmeliyiz.


 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş