Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İlköğretim Haftası İle İlgili Öğretmen Konuşması , Konuşma Metni Sayın müdürüm , kıymetli misafirler , değerli öğretmen arkadaş larım ve sevgi li öğrenciler , İlköğretim
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İlköğretim Haftası İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  İlköğretim Haftası İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni

  Sayın müdürüm, kıymetli misafirler, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,

  İlköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı; yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır.

  Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır.

  Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Aksi durumda Türk Milleti diye bir millet tarih olmaktan kurtulamaz.

  Bir ülke ulusuyla kalkınmak, ulusuyla mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler.

  Eğitim öğretime önem verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı – yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanların yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir birey olacaklardır.

  Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim.

  Saygılarımla.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İlköğretim Haftası Öğrenci Konuşması, Konuşma Metni
 3. İlköğretim Haftası İle İlgili Öğrenci Konuşması, Konuşma Metni
 4. 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Öğretmen Konuşması, Konuşma Metni
 5. Bilgi Okuma Bayramıyla İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması (Öğretmen Konuşması)
 6. Okuma Bayramı İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması (Öğretmen Konuşması)
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Eylül ayı geldiğinde herkesi bir okul telaşı ve heyecanı almaktadır.Yurdumuzdaki tüm okullar genellikle Eylül ayının üçüncü haftası açılmaktadır.Bu haftaya da İlköğretim Haftası denilmektedir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş