Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Gaziler Günü İle İlgili Açılış Konuşması Selamlama…. Gazilik , Türklerin genellikle evinde en anlamlı unvanlardandır. Şehitlik aşamasından sonra gelir. Savaşta ölenlere şehit , savaşa katılarak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Gaziler Günü İle İlgili Açılış Konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar
  Gaziler Günü İle İlgili Açılış Konuşması

  Selamlama….

  Gazilik, Türklerin genellikle evinde en anlamlı unvanlardandır. Şehitlik aşamasından sonra gelir. Savaşta ölenlere şehit, savaşa katılarak büyük yararlılık gösterenlere, yaralananlara ise Gazi deriz. Gazilerimiz, şehitlerimizle birlikte bu vatanı yurt edinmemizde, vatanın korunmasında her türlü güçlüğe göğüs germişlerdir. Gerektiğinde gözlerini bile kırpmadan can vermeye hazır olmuşlardır.

  Ulusumuzun tarihinde İslam öncesi ve sonrası şehitlik ve gazilik onuru vardır. Her Türk, bu onurlara kavuşmak için ulusu, yurdu, bayrağı ve kutsal değerleri için savaşmaktan asla kaçınmaz. Tarih boyunca atalarımız, her dönem, düşmanla mücadele etmiş ve düşmanı yurttan atmıştır. Yapılan savaşlarda yüz binlerce insanımız can verirken, bir o kadarı da cephede yaralanmıştır. Türk Milleti bunun en güzel örneğini Atatürk’ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı’ nda yaşamıştır. “Ya İstiklal, ya ölüm!” sözü bunu en güzel anlatan sözlerdendir. Türk tarihi böylesine kahramanlık günleri ile doludur. Bu kahramanlık günlerini şehit ve gazilerimize borçluyuz.

  Devletimiz, şehit yakınlarına ve gazilere madalya ile aylık maaş verir. Yine gazilerimize tedavi, ulaşım gibi hizmetlerde ücretsiz olanaklar tanır.

  Büyük kahraman Mustafa Kemal’ de Sakarya Muharebesi’ nde gösterdiği yararlılıklarıyla 1921 yılında “gazilik” şanına değer bulunmuştur. Türkiye gazileri 19 Eylül 1983 tarihinde “Türkiye Muharip Gazileri Derneği” altında birleşmiştir.

  Bu nedenlerle, yurdumuzda her yıl 19 Eylül “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Yerel kurtuluş günleri de gazilerimiz ve kahramanlarımız için birer anma günüdür.

  Gazilerimize hak ettikleri değeri vermeliyiz. Onları her zaman ve her yerde onurlandıracak davranışlarda bulunmalıyız.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 3. Dünya Turizm Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 4. Avukatlar Günü İle İlgili, Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 5. Dünya Tasarruf Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 6. Birleşmiş Milletler Günü İle İlgili Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Vatanı için savaşarak ve savaştan sağ dönen askerlerimiz ve şehit olan silah arkadaşları için devlet gösterdikleri üstün başarıdan dolayı gazilerimize madolyon vermekte ve gaziler ve şehitlerimizin yakınlarına maaş bağlanmış ve geçimlerini bu maaşla yapmaktadırlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş