Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Yangından Korunma , İtfaiyeciler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması , Konuşma Metni Selamlama… Deprem , sel ve yangın gibi felaketler; insanların hem canına , hem
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Yangından Korunma, İtfaiyeciler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  Yangından Korunma, İtfaiyeciler Haftası İle İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni

  Selamlama…

  Deprem, sel ve yangın gibi felaketler; insanların hem canına, hem malına zarar verirler.

  Yangın en tehlikeli felakettir. Önüne çıkanı yakar, kül eder. Siler, süpürür, ortadan kaldırır. Tedbirsizlik ve dikkatsizlik yüzünden çıkan yangınlar, büyük zararlar doğurur. En küçük kıvılcımdan, korkunç yangınlar çıkar. Küçük bir odada çıkan yangın, önce eve yayılır, sonra komşu evlere, mahalleye ve kısa bir süre içinde de koskoca bir şehre yayılır.

  Kısa bir anda yüzlerce bina yanar, kül olur. Eşyalar, insanlar, hayvanlar yanar, yok olur. Büyük maddi - manevi zararlar meydana gelir.

  Hele orman yangınları daha çoktur. Ülkemizin milli serveti olan ormanlar yok olur. Okullarda, radyo ve televizyonlarda yangınla ilgili konuşmalar yapılır. Gazete ve dergilerde bu konuda yazılar yayımlanır. Yangının yaratacağı ve yarattığı zararlar halka anlatılır. Öğrencilerin, bu konuda daha dikkatli olmaları istenir. Yangından korunma yolları öğretilir. Herkese yangın hakkında bilgi verilir.

  Yangın dikkatsizlik sonucu ortaya çıkar. Çocukların ateş ve kibritle oynamaları, insanların ormanların içinde gelişigüzel ateş yakmaları büyük yangınlara sebep olur.

  Yangından korunmak için ateşle oynamamalıyız. Yanmakta olan ocakta, mangalda ve sobada etrafa ateş parçaları düşürmemeliyiz. Yaktığımız kibriti söndürmeden atmamalıyız. Evde, okulda ve benzeri yerlerde elektrikle oynamamalıyız. Arıza yapar, yangına sebep olur.

  Dışarılarda başıboş yanan ateşi toprak, kum örterek, su dökerek söndürmeliyiz. Her binada yangına karşı tedbir almalıyız. Binalarda kum ve su kapları, yangın baltaları, kazma ve kürek bulundurmalıyız. Yangın çıkınca, durumu hemen itfaiyeye bildirmeli, itfaiye gelene kadar yangının büyümesini, yayılmasını engellemeliyiz.

  Yangından zarara uğrayanlara Kızılay yardım eder. Böyle bir felakete uğrayan kimselere, Kızılay'ın yardımını beklemeden herkes yardım etmelidir. Hele komşular daha önce yardıma koşmalıdır.

  Saygılarımla…

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İtfaiyeciler Haftasıyla İlgili Açılış Konuşması, Konuşma Metni
 3. Yangından Korunma Haftası İle İlgili Konuşma Metni
 4. Kardeşlik Haftası İle İlgili Açılış Konuşması Konuşma Metni
 5. Yeşilay Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 6. Cüzzam Haftası İle İlgili Konuşma Metni, Açılış Konuşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Yangından korunmak için evde ateşle oynamamalı kibritlerle oynamamalı ve tüpü açık bırakmamalıyız.Bunlar yangını körükler ve çok feci olaylar olmasına neden olabilmektedir. Allah'tan itfaiyeciler var ki en küçük bir yangın ihbarında koşarak gidip yangınları söndürüp kontrol altına almaktadırlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş