Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

10 Kasımla İlgili Konuşma Metni Sayın Müdürüm , Öğretmen arkadaş larım , Sevgi li öğrencilerim ve Değerli Veliler , Ulusal varlığımızın temeli yavrularımıza , geçmişte
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  10 Kasımla İlgili Konuşma Metni

  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Kasımla İlgili Konuşma Metni

  Sayın Müdürüm, Öğretmen arkadaşlarım, Sevgili öğrencilerim ve Değerli Veliler,
  Ulusal varlığımızın temeli yavrularımıza, geçmişte yararlık göstermiş, isim yapmış büyüklerimizi örnek göstererek, onların körpe dimağlarında ulusal duyguların gelişmesine hizmet etmek, en başta gelen ödevlerimizdendir.
  İşte, bu amaçla, bugün en büyük Türk Atatürk’ü, 68. ölüm yılında anmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Çocuklarımızı ancak bu gibi etkinliklerle, Atatürk inkılâplarına ve ülküsüne bağlı birer yurttaş olarak topluma kazandırabiliriz.
  Mustafa Kemâl, halkın içinden çıktı ve halktan uzaklaşmadı. Milletin dileğini ifade etmesini, yerine getirmesini bildi. Tevazudan ve samimiyetten ayrılmadı. “Benim kuvvetim olduğunu söylüyorlar; evet doğrudur. Benim arzu edip de yapamayacağım yoktur. Çünkü ben zoraki ve insafsızca hareket etmek bilmem. Ben kalpleri kazanarak hükmetmek isterim.” diyerek insanlık anlayış duygusunu dile getirmiştir.
  Mustafa Kemal, millî mücadele kazanıldıktan sonra, milletimizin, kendi sınırları içerisinde, bağımsız yaşamasını sağlayacak tedbirleri almaya çalışmıştır. O, Türkiye’nin barışçı dış politikası için “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesini koymuştur.
  İnsanlık şeref ve haysiyet duygusu yüksek olan Atatürk, kendisinin olduğu kadar, mensup olduğu milletin şeref ve haysiyetini de üstün tutardı. Öyle ki, bunun ayaklar altına alınmasına razı olmak şöyle dursun ona toz kondurulmasını bile istemezdi. Mustafa Kemal’e göre, bir insan ve bir millet ya şerefle yaşar, ya da şerefi ile ölürdü. Bunun dışında bir ilke tanımazdı.
  Mustafa Kemal, 20. yüzyılda bu insancıl görüşleri ortaya atan ilk büyük devlet adamı olmuştur.
  Atatürk’ü kendi eserlerinden tanımak, onları okumak, onları çağımızın yeni ihtiyaçlarına göre uygulamak ve bunları sevgili yavrularımıza aşılamayı bir görev bilmek, şu içinde bulunduğumuz günlerde daha da bir önem arzetmektedir.
  Atatürk’ü anlamanın en iyi yolu, yas tutarak övgüler düzmek yerine O’nun fikirleri ışığında, O’na özgü eylemlerde bulunmak olacaktır.
  10 Kasımlar bizi Atatürk’e biraz daha yaklaştırmalı, O’nu biraz duymaya, düşünmeye ve anlamaya götürmelidir.
  Teşekkür ederim.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Müzeler Haftası İle İlgili Konuşma, Konuşma Metni
 3. Tıp Bayramı İle İlgili Konuşma Metni
 4. 10 Kasım İle İlgili Konuşma Metni
 5. 19 Mayıs İle İlgili Konuşma Metni
 6. 23 Nisan İle İlgili Konuşma Metni
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  10 kasım geldiği zaman genellikle bu günün anısına konuşmalar yapılır.Bu konuşmalarda Atatürk anılır ve onun hakkında güzel şeyler söylenir.10 kasım Atatürkü anma etkinlikleri ile devam eder.Bu günde en çok şiirler okunur ve bayraklar yarıya iner. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş