Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Güzel Konusma Ve Yazma Hakkında Kompozisyon Yazısı Örneği İnsanlar toplu olarak yaşar İnsan; düşünen , hisseden , olayları g özlem leyen ve değerlendiren bir varlıktır
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güzel Konusma Ve Yazma Hakkında Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güzel Konusma Ve Yazma Hakkında Kompozisyon Yazısı Örneği

  İnsanlar toplu olarak yaşar İnsan; düşünen, hisseden, olayları gözlemleyen ve değerlendiren bir varlıktır Çevresiyle iletişim kurmak; duygu, düşünce ve isteklerini anlatmak insan için vazgeçilmez bir gereksinimdir. İnsan çevresiyle iletişimi konuşarak ve yazarak sağlar İnsanların çevresiyle olumlu ilişkiler geliştirebilmesinde en önemli etkenlerden biri de güzel konuşma ve yazmadır.

  Günlük yaşamımızda çeşitli nedenlerle çevremizdeki insanlarla konuşarak iletişim kurarız Kimi zaman karşılıklı, kimi zaman da bir topluluk önünde konuşuruz. Bu konuşmalarımız sırasında ne kadar güzel konuşursak amacımıza ulaşmada o kadar başarılı oluruz.
  Güzel konuşabilen insan çevresindekilerle daha kolay iletişim kurar ve çevresindekiler üzerinde olumlu etkiler bırakır Toplumda sevilir, saygı görür ve mesleğinde başarılı olur.

  Duygu, düşünce ve isteklerimizi anlatmada zaman zaman yazıya da başvururuz. Yazmak da iletişim kurmak için başvurduğumuz temel yollardan biridir. Ödevlerimizin birçoğunu yazarak yaparız Bizden uzakta olan tanıdıklarımızla yazarak iletişimimiz sürdürürüz Mektup, telgraf, dilekçe, teşekkür ve çağrı yazıları vb yazarız.

  Güzel konuşmak kadar güzel yazmak da başarımıza etki eden önemli bir özelliktir, Güzel ve etkili bir yazılı anlatım becerisi, derslerimizde daha başarılı olmamızı sağlar. Çünkü bir bilgiye sahip olmak kadar bildiklerimizi eksiksiz ve doğru ifade edebilmek de çok önemlidir. Güzel yazma becerisi, çevremizdeki insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakır Bu durum çevremizde sevilen, saygı gören, başarılı bir insan olmamızı sağlar.

  Güzel konuşma ve yazma becerisine sahip insanlar, duygu, düşünce ve isteklerini doğru ve etkileyici biçimde anlatırlar Yanlış anlaşılmalara yol açacak, karşısındakileri kıracak ifadeler kullanmazlar. Bu durum bir dileğin, bir isteğin yerine getirilmesini kolaylaştırır Çevremizdeki insanların düşünce ve önerilerimizi benimsemelerini kolaylaştırır. Çevremizdeki insanlar üzerinde olumlu etkiler bırakırız.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Güzel Konuşma ve Yazma İle İlgili Kompozisyon Örneği
 3. Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon
 4. En güzel yazma oyaları örnekleri
 5. En güzel yazma modelleri
 6. Birbirinden güzel yazma oyaları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanlar duygularını konuşarak yada yazarak ifade ederler.Bu nedenle bu duyguların ifadesi önem kazanır.Güzel konuşmak için bol bol okumak gerekir.Okudukça konuşmak ve yazmak konusunda becerilerimiz artar.Güzel konuşmak kendimizi daha iyi ifade etmemize yarar sağlar. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş