Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İsrafla İlgili Kompozisyon , İsraf hakkında Kompozisyon İsraf konulu Kompozisyon örneği Para kazanmak , bir gelir elde etmek elbette kolay bir şey değildir. Para kazanmak
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İsraf İle İlgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  İsrafla İlgili Kompozisyon,
  İsraf hakkında Kompozisyon
  İsraf konulu Kompozisyon örneği

  Para kazanmak, bir gelir elde etmek elbette kolay bir şey değildir. Para kazanmak için emek harcanır, güç harcanır, zaman harcanır.

  Kazançlarımızı, ihtiyacımız olan şeyleri elde ederek harcarız. Para çok kolayca kazanılmadığı gibi, çok da kolay ve hesapsızca harcanmamalıdır. Elde edebileceğimiz gelirler sınırsız olmadığı gibi, belirli bir düzeyde gelirlerimiz olur. Gelir ve harcamalarımızın bir denge içinde olması lazımdır. İhtiyaçlarımızı belirleyerek, gelirimize göre onları karşılamalıyız.

  Gereksiz ve ihtiyacımız olmayan şeylere para harcamak bizleri hem maddi hem de manevi yönden sıkıntılara sokabilir. İhtiyaç olarak belirlediğimiz ve elde ettiğimiz şeyleri, en iyi ve en hesaplı şekilde kullanmalıyız. Örneğin; kullanılan cep telefonlarının her gün yeni bir modeli üretiliyor. Bizim ihtiyacımız, onu sadece haberleşme aracı olarak görebilmemizdir. Modası geçti diye devamlı telefon değiştirmek gereksiz ve boş yere para harcamak olur. Evimizdeki eşyaları eskidi diye değiştirmek, bazılarını atmak lüzumsuz ve boş yere harcama yapmaktan öte bir şey değildir. Sahip olduklarımızın değerini iyi bilmek gerekir.

  Tutumlu olmak, idareli olmak bize itibar kaybettirmez, bilakis israf etmekten kaçınarak, tasarruflu olduğumuzda bu durumu bizlere faydası olacaktır. İleri zamanlarda gerçekten ihtiyacımız olan şeylere sıkıntısız ve huzursuz olmadan kolayca sahip olmamızı kolaylaştıracaktır. Her şeyi ihtiyacımız kadar almalıyız. Tüketeceğimiz her şey ihtiyacımız kadar olmalıdır.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İsraf Ne Demektir? Hangi Davranışlar İsraf Sayılır?
 3. Peygamber Efendimizin Merhameti İle İlgili Kompozisyon, Hz. Muhammedin Merhameti İle İlgil
 4. Yangından Korunma Haftasıyla İlgili Kompozisyon,Yangından Korunma Haftası hakkında Kompozi
 5. Doğa İle İlgili Kompozisyon - Doğayla İlgili Kompozisyon
 6. İsraf İle İlgili Güzel Sözler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanların beden gücü ve beyin yorgunluğu yaparak kazanılmış emeği yada çalıştığın işin hakkını para karşılığında alırsın.Kazandığın parayı ihtiyaçlarına göre harcanmalı. Gereksiz yere harcanılan para sizi hem maddi yönden hemde manevi yönden sıkıntılara sokabilir.Bu yüzden kazanılan paraları dikkatli ve düzgün bir şekilde harcamalıyız. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş