Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Öğrenme Hakkında Kompozisyon Günümüzde eğitim sistem i anlatmaya dayalı bir öğretim yapısına sahiptir , o yüzdendir ki öğrenilen bilgiler kısa sürede hafızada kalmakta ve böylece
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Öğrenme ile ilgili Kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrenme Hakkında Kompozisyon


  Günümüzde eğitim sistemi anlatmaya dayalı bir öğretim yapısına sahiptir, o yüzdendir ki öğrenilen bilgiler kısa sürede hafızada kalmakta ve böylece gelecekte bize lazım olduğunda hafızadan çağrılması zor olacaktır veya bazen hiç çağrılmayacaktır. Hafızadan çağrılacaktır diyorum çünkü her öğrenilen bilgi beynimizde bir klasörde depolanır gerekli olduğunda o klasörden alınarak aktif duruma getirilir. Fakat ezberci sistem bunun önüne geçmektedir.

  Peki bu sıkıntılı durum karşısında ne yapılabilir, yapılabilecekler çok basit aslında. Görerek öğrenme metodu uygulanmalıdır, bugün Finlandiye bu sistemi kullanmaktadır, ilkokula yeni başlayan öğrenciler ormanda öğretmenleri eşliğinde masallar anlatılarak oyun oynatılarak okul hayatına hazırlanıyorlar. Çünkü biliyorlar ki, temeli sağlam olan bir yapının ayakta kalması uzun yıllar sürer ve yıkılmaları çok zordur, ancak temel sağlam olmaz ise bu binanın yıkılması an meselesidir. Sağ beyin üzerine kurulu, hayalperest bir eğitim sistemi her zaman faydalı olacaktır. Ülkemizde Köy Enstitüleri Cumhuriyetin çiçeği burnunda zamanlarda bu yöntemi çok iyi uyguluyordu, öğrenciler hem sanat öğrenip hem kendi okullarını inşa ediyor bunun yanında da eğitim alıyorlardı. Fakir Baykurt gibi bir edebiyatçımız Köy Enstütülerinden mezun olmuştur. Üzülerek söylüyoruz ki, bu gibi dünyada eşi benzeri olmayan bu sistemde kapatılmıştır.

  Yukarıda görüleceği üzere, eğitim yalnızca ezber mantığına dayandığında başarı ütopya olarak kalacaktır. Lakin bunun tam tersi görerek, uygulayarak, pratik yaparak verilen eğitim başarının kapılarını sonuna kadar açacaktır.

  Nurullah Güngör

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ablası Gülsüm'e Hangi Öğrenme Tekniklerini Uygulamıştır Başka Hangi Öğrenme Yöntemlerini K
 3. Kültürle ilgili kompozisyon, Kültür konulu kompozisyon, Milli Kültür hakkında kompozisyon
 4. Akıl ile ilgili kompozisyon, Akılla ilgili kompozisyon, Akıl konulu kompozisyon, Akıl hakk
 5. Görerek öğrenme ile ilgili kompozisyon örneği
 6. Davranışçı Terapiler davranışçı terapileri hakkında - davranışçı terapi - öğrenme kuramı -
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrenmenin yaşı yoktur.Her insan her şeyi bir anda öğrenemez.Bir şeyleri öğrenmek istiyor iseniz bunun için hazır olmalı ve azimli olmanız gerekmektedir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş