Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Acındırırsın Arsız Olur , Acıktırırsın Hırsız Olur konulu kompozisyon KONU: "ACINDIRIRSIN ARSIZ OLUR , ACIKTIRIRSIN HIRSIZ OLUR.' Ana fikir: Ana ve babalar , çocuk larının
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Acındırırsın Arsız Olur, Acıktırırsın Hırsız Olur konulu kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Acındırırsın Arsız Olur, Acıktırırsın Hırsız Olur konulu kompozisyon

  KONU: "ACINDIRIRSIN ARSIZ OLUR, ACIKTIRIRSIN HIRSIZ OLUR.'

  Ana fikir: Ana ve babalar, çocuklarının maddî ve manevî ihtiyaçları karşısında anlayışlı ve olgun davranmazlarsa onların ahlâkını bozarlar.
  (Bu konuda kompozisyon yazmaya girişilmeden önce, çocuk eğitiminde ailenin ne kadar büyük rol oynadığı üzerinde düşünülmelidir).
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  "Çocuk yetiştirmek, onu kişilik sahibi bir insan olarak topluma kazandırmak, hiç şüphesiz dünyanın en zor işlerinden biridir. Sağlam karakterli insanlardan meydana gelen huzurlu bir toplumun gerçekleşmesi için eğitime son derece ihtiyacımız vardır. Büyük Fransız romancısı Victor Hugo, Sefiller adlı eserinde, insanları aydınlıkta ve karanlıkta olmak üzere iki kısma ayırır. Karanlıkta olanlar, cahillerdir; onların aydınlığa kavuşması için büyük yazar; "İnsanlara biraz ışık gerek" diye haykırır. Bu ışık, eğitimdir.
  Eğitim deyince, aklımıza hemen okul, öğretmen, kitap kavramları gelir. Oysa, eğitimin temeli ailede atılır. Çocuk her şeyden önce ailesinin; en yakınlarının etkisi altındadır. Cahil, kaba, görgüsüz bir anne baba tarafından yetiştirilen çocukta düşünüş ve davranış bozuklukları görülür. Anne babanın yersiz ve yanlış davranışları, çocuk karakterinin gelişmesinde olumsuz bir etken olur.
  Çocuklarını dengeli ve ruhen sağlıklı olarak yetiştirmek isteyen anne babalar, kendi davranışlarına son derece dikkat etmelidir. Çocuğu başı boş bırakmak, çok sıkmak gibi aşırı ve yersiz davranışlar üzücü sonuçlar verip karakterin çarpık gelişmesine sebep olabilir. Öyle ki, dengesizlikleri okul eğitimi bile kolay kolay gideremez. Sonuçta, topluma dengesiz bir şahsiyet katılmış olur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. İnsanlığa Nasıl Yararımız Olur Konulu Kompozisyon
 3. Adamın Iyisi Iş Başında Belli Olur konulu kompozisyon
 4. Bakarsan Bağ, Bakmazsan Dağ Olur konulu kompozisyon
 5. Acındırırsan arsız olur, acıktırırsan hırsız olur anlamı nedir
 6. Bakarsan bağ, bakmassan dağ olur konulu kompozisyon
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  İyi niyetli olan ve korunan kimseye sürekli acınacak bir halde tutulmamalı ve böyle davranan kişiler utanma duygusunu yitirmiş olan insanlardır.Böyle kişilere iyilik yapayım derken kötülük yapmış oluruz.Emeğinin karşılığını alamayan ve alın teri ile kazanmayan insan ister istemez haram yemeye ve hırsızlık yapmakla en kolay yolu seçerler. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş