Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Zekayla ilgili kompozisyon , Zeka hakkında kompozisyon , Zeka konulu kompozisyon örneği Zeka tanımı tam olarak yapılamamış , farklı çalışma alanlarına konu edilmiş , hakkında
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Zeka ile ilgili kompozisyon

  Sponsorlu Bağlantılar
  Zekayla ilgili kompozisyon,
  Zeka hakkında kompozisyon,
  Zeka konulu kompozisyon örneği


  Zeka tanımı tam olarak yapılamamış, farklı çalışma alanlarına konu edilmiş, hakkında çeşitli tezlerin ortaya atıldığı bir kavramdır. Kısaca birçok zihinsel yeteneğin bir araya gelerek canlının çevresi, diğer canlılar, bilgi ile bağ kurmasıdır.

  Zekanın yaşa göre farklı gelişim dönemleri geçirdiği kabul edilir. Buna göre zeka en çok doğumdan sonraki ilk iki yıl içerisinde gelişir. Canlı hayatında gelişmelerin sürdüğü kritik dönemler vardır. Kişi belli dönemlerde belli şeyleri daha kolay ve kalıcı şekilde öğrenir, bu zekanın gelişimi ile ilgilidir. Örneğin; iki yaşındaki bir çocuk soyut kavramları anlayıp tanımlayamazken gözle görüp elle tuttuğu şeyleri tanır, bilir ve tanımlar.

  Çevre ve kalıtım zekayı etkileyen iki ana etmendir. Kalıtım ile gelen olumlu ya da olumsuz unsurlar sonraki öğrenmeleri etkiler. Çevre de bireyin zeka gelişiminde önemli rol oynar. Kültürel, sosyal, ekonomik çevre bireyin zeka gelişimini hızlandırabilir ya da yavaşlatabilir.

  Beynin farklı alanlarda farklı kısımlarının daha çok çalıştığı kabul gören bir gerçektir. Bu alanda Howard Gardner isimli profesörün yaptığı “çoklu zeka kuramı”çalışması oldukça kabul görür. Çoklu zeka kuramına farklı zeka türleri vardır, her birey bu türlerle donatılmış olarak doğar, fakat zamanla bunların bazılarını geliştirip bazılarını kaybedebilir. Eşit çalışma ile tüm zeka türlerini geliştirmek de mümkündür. Çoklu zeka kuramına göre başlıca zeka türleri şöyledir: sözel- dilsel, mantıksal- matematiksel, görsel- kuramsal, bedensel- kinestetik, müziksel- ritmik, sosyal, içsel, doğacı zeka.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Zeka ile ilgili hikayeler
 3. Zeka ile ilgili şiirler
 4. Zeka ile ilgili yazı
 5. Zeka Yaşı Testleri - Zeka Yaşı Testleri Nasıl Yapılır, Zeka testi nedir, Zeka yaşı testi n
 6. Zeka Nedir?..Zekanın Yaşa Göre Gelişimi, Zeka ve Çevre. Zeka ve Başarı.
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Öğrenme ve öğrenilen den yararlanabilme yeni durumlara uyabilmesi ve çözüm yolunu bulmasıdır.Zihnin bir çok konuda yeteneğinin hızlı ve uyumlu çalışması sonucu ortaya çıkan bir yetenektir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş