Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kanatlardaki sanat Bu zincirleme hareket , küçük bir serçegil olan kızıl kuyruğun uçuşundaki farklı safhaları gösteriyor: Havalanma , kısa bir uçuş ve konma. Albatros uzun

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kanatlardaki sanat

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kanatlardaki sanat  Bu zincirleme hareket, küçük bir serçegil olan kızıl kuyruğun uçuşundaki farklı safhaları gösteriyor:
  Havalanma, kısa bir uçuş ve konma.  Albatros uzun ve dar kanatları sayesinde okyanusların üzerinde uçabilir. Doğan ise geniş kanatları sayesinde sıcak hava akımlarından kolaylıkla yararlanabilir. Bunun yanında keçisağan kuşunun dalgalı kanatları onun çok hızlı uçmasını sağlar. Uçucu kuşların uzun süre havada kalabilmelerini sağlayan şey, kanatlarındaki dalgalı yapıdır.


  Uzun kuyruklu parlak tüylü Amerikan papağanının teleği.
  Doğan kuyruğu teleği
  Tüylerin işlevleri çok çeşitlidir. Kanatlarda bulunan telekler, hayvanın uçmasına yarar. Kuyruğu oluşturan kuyruk teleği ise, bir dümen görevi görür ve kuşun yere konarken fren yapmasını
  kolaylaştırır.  Kuşların tüyleri bozulmaya uğradığında, eski tüylerle yeni tüyler, türlere göre farklı bir ritimle yer değiştirir. Bu olaya "tüy değiştirme" denir ve genellikle göç öncesi yaşanır.


  Baş, gövde ve kanatlar üzerindeki tüyler kuşları suya ve soğuğa karşı korur. Ayrıca kuşun havanın içinde süzülmesini de kolaylaştırır; Yan taraftaki tüyler, ait oldukları kuşun yumuşak tenini örter. Bu da vücut sıcaklığının korunmasını sağlar.


  Kanattaki kıvrım yüzünden, hava tarafından uygulanan basınç üst yüzeyde daha zayıftır, bu da kuşun yükselmesini sağlar (sol altta).Eğer kanat fazla eğimli ise, hava akımının üst kısma uyguladığı artan basınç, aşağıya doğru bir güç oluşturur. Böylece kuş irtifa kaybeder. (sağ altta).

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Her Sanat Eseri Kendinden Önceki Ya da Yazıldığı Dönemdeki Sanat Anlayışını Yansıtmalı Mıd
 3. Bir Sanat Eseri İle Bu Sanat Eserine İlham Veren Nesnenin Farkları
 4. Bir Sanat Eseri İle Bu Sanat Eserine İlham Veren Nesnenin Arasındaki Farklar Nelerdir
 5. Bu süt şişelerinde sanat var, sut şişelerinden sanat, sanat harikası
 6. Sanatın Sınıflandırılması ve Sanat türleri,Sanat Çeşitleri,Sanat nedir, çeşitleri ve özell
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş