Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Önyargı Nedir Anlamı Hakkında Kısaca Bilgi Önyargı , bir kişi , nesne , şehir , yemek vs. şeylerden herhangi biri için henüz tanımadan önce bir
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 5      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Önyargı Nedir Kısaca

  Sponsorlu Bağlantılar
  Önyargı Nedir Anlamı Hakkında Kısaca Bilgi

  Önyargı, bir kişi, nesne, şehir, yemek vs. şeylerden herhangi biri için henüz tanımadan önce bir yargı sahibi olma anlamına gelir. Önyargı hemen hemen her zaman olumsuz bir durumu ifade eder. Herhangi bir şeyi tam anlamıyla tanımaksızın hakkında olumsuz fikir sahibi olmak ve olumsuz düşünmek, önyargıyı ifade eder. Örneğin bir insanı sırf saç veya sakal tarzından dolayı kötü addetmek ve hakkında olumsuz düşünmek, bir önyargı türüdür.

  Yemeklerden örnek verecek olursak, bamya yemeği birçok insan tarafından denenmemiş olmasına rağmen sevilmez. Bamyanın şekli, birçok insanın bamya yememesi, henüz tadına dahi bakmadan bir önyargı oluşturur. Buradaki önyargı, bamyanın kötü bir tadının olacağının düşünülmesidir. Bu pencereden bakıldığında tecrübeler neticesinde bir şeyle ilgili olumsuz düşünmek önyargı değildir. Önyargı, fikir sahibi olmaksızın olumsuz düşünmeyi ifade eder.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Isı Nedir Sıcaklık Nedir Kısaca
 3. İman Nedir İnanç Nedir Kısaca
 4. Aşk Nedir Kısaca
 5. İç Göç Nedir Kısaca
 6. Göç Nedir Kısaca
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş