Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Melek Nedir Melek Allah -u Teala'nın 1 kuludur. Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır. Şeytanda bir melektir ama ateşten yaratılmıştır. Melekler insana benzemediği için gözle görünemez. Kuran'da
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Asude Rana Şeker Kedicik
  Sponsorlu Bağlantılar


  Question Melek Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Melek Nedir

  Melek Allah-u Teala'nın 1 kuludur. Melekler nurdan yaratılmış varlıklardır. Şeytanda bir melektir ama ateşten yaratılmıştır. Melekler insana benzemediği için gözle görünemez. Kuran'da meleklere iman ile ilgili ayetler vardır. Melekler yüzü, huyu güzel olan kimselerdir.

  Melekler sadece Allah'a itaat ederler. Allah isterse birde Peygamberlerin emrine uyarlar. Melekleri sadece Allah ve Peygamberler görebilir.

  Sonuç olarak melekler Allah'ın yarattığı , görülmeyen ve kuranda adı geçen varlıklardır. İmanın altı şartından biride meleklere imandır. Allaha iman ettikten sonra meleklere iman etmeliyiz.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Melek Nedir, Melek Ne Demektir, Melek manası
 3. Melek Gif Resimleri, Hareketli Melek resimleri Melekler, Minik Melekler, Melek Gifleri
 4. Hareketli hareketsiz melek gifleri, Fantastik melek gifleri, angels gif, gotich, elf, fair
 5. 4 Melek İsimleri ve Dört Melek Görevleri
 6. melek gifleri, Angels Moving Gifs, en yeni hareketli melek gifleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Verdiğiniz kıymatli bilgiler için teşekkür ederiz kayıtsız üye

  Melekler ile ilgili biraz daha geniş bilgi.

  İslâm'da melek

  Meleklere inanmak İslam dini akidesinin bir parçasıdır, yani iman esaslarındandır. Buna göre İslam dininde meleklerin varlığına ve İslam dininin melek görüşüne inanmayan kişi iman etmiş olmaz. Konuya Kur'an'da 2/285 ve 2/177'de değinilmiştir.

  İslâm dininde melekler, yemeyen, içmeyen, erkeklik ve dişiliği olmayan, uyumayan, günah işlemeyen, gözle görülmeyen, nurdan varlıklar olarak nitelenmiştir. Görevleri, mahlukatı Allah'ın ismiyle seyredip, Allah'ın kudret ve sanat eserlerini o türlerde görerek, Allah'ı bütün eksikliklerden tenzih ve tespih etmek, ve Allah'a ibadet etmektir. Ayrıca insanlar dışındaki mahlûkatın Allah'a karşı yaptıkları ibadeti Allah'a sunmakla yükümlüdürler. Bunun yanında hayvanların ve bitkilerin görevlerini onlara ilham etmek ve irade ile olan hareketlerine müdahale etmek, vaziyetlerini bir şekilde düzenlemek ile de vazifelidirler. İslam inancına göre meleklerin bu görevleri onların ibadetleridir. Mahlûkat üzerinde gerçek bir tasarrufları yoktur. Yaptıkları ancak Rablerine karşı dua etme konumunda kalarak, neticeyi Allah'ın yaratmasını istemeleridir. Bu İslâm'daki tevhit inancının bir gereğidir. Tevhit inancına göre evrende olan bütün her şey Allah tarafından yaratılır. İnsan, melek ve benzeri bütün mahlûkatın iradeleriyle istemeleri ise, vücuda getirilmek istenen şeyin yaratılmasını Allah'tan talep etmekten ibarettir.

  İslam dinine göre meleklerin iradeleri vardır. Fakat insandan çok farklı olarak allahın emrine karşı çıkmaya iradeleri yoktur sadece emredileni cüzzi iradesiyle yerine getirir. Dolayısıyla günahsız varlıklardır. Aynı sebepten ötürü makamları sabittir.

  İslam dininde, Kur'an'da veya hadislerde meleklerin sayıları ve çeşitleri tam olarak belirtilmemiştir. Yine de bazı melek çeşitleri ve görevleri gerek Kur'an'da, gerekse hadislerde belirtilmiştir. İslam dininde özellikle dört büyük melek olarak anılan dört baş melek vardır. Bunlar: Cebrâil, Mîkâîl, İsrâfil ve Azrâîl'dir. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş