Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

kediler nasıl çoğalırlar vikipedi kısaca olsun lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Mantarlar Nasıl Çoğalırlar Kediler Nasıl Çoğalır Kediler Nasıl Ürerler Yılanlar Nasıl Çoğalırlar Balıklar
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 6      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Kediler Nasıl Çoğalırlar Vikipedi

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Mayoz bölünme ile yani erkek bir kedi ile üreme yoluyla çoğalır.

  Kedilerin Cinsel Hayatı

  Cinsellik kedinin hayatında önemli bir yer tutar. Dişi kedi genel olarak 6-9 aylık, erkek kedi ise 6-12 aylıkken cinsel olgunluğa erişir. Olgun dişi kedi kedi yılda birkaç kez kızgınlık dönemi geçirir. Bu dönemde yoğun cinsel ilişkide bulunma isteği duyar. Bu döneler yaklaşık onar gün kadar sürer. Kedi eşyalara sürtünür, bedeninin ön kısmını yerlere sürer, ve değişik bir sesle bağırarak bu döneme girdiğini belli eder. Bu görüntü erkek kedi için uyarıcı olur.

  Erkek kedilerin ise böyle bir dönemleri yoktur. Cinsel istekleri süreklidir. Hazır buldukları her dişi kedi ile birleşebilirler.

  Kediler monogram olmayıp dişi kedi birçok erkek kedi ile arka arkaya birleşebilirler. Ancak birbirlerini taniyan kedilerin yine birbirlerini tercih ettikleri görülmüştür. Kedilerin aşk ortaminda bir dişi ve etrafında birçok erkek kedi vardır. Erkek kediler rekabet için birbirleriyle kavgaya tutuşabilirler. Eğer iki kedi birbirlerini yeni tanıyorlarsa ilveleşme dönemi uzun sürebilir.
  Erkek kedi dişinin rızası olmadan asla onunla birleşemez. Erkek kedi dişinin üzerine çıkar, ensesinden dişleriyle yakalar. Çiftleşme olur, boşalma on saniye kadar sürer. Dişi bu on günlük kızgınlık süresinde birçok erkek kedi ile ilişkiye girebilir.

  Kedilerde yumurtlama periyodik değildir. Kızgınlık dönemlerinde çiftleşme olmazsa yumurtlama olmaz. Çiftleşmeden sonra 24-36 saat sonra yumurtlama gerçekleşir, gebelik başlar. Dişinin her iki yumurtalığı 3-6 yumurta üretir.

  Çiftleşecek eş bulamayan erkek kediler değişik nesnelere, bazen insan vücuduna sürünerek masturbasyon yaparlar. Ev dışına çıkamayan kediler hormonal doyuma ulaşmakta zorluk çekerler. Kedi sıkıntıya girer. Bazen kızarak evin değişik yerlerine pislerler. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş