Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Memeli Hayvanlardaki Yaş Rekorları Yabani memeli hayvanlarda uzun yaşama rekoru , elli , hatta yetmiş yılla Asya filindedir. Otuz yaşma erişebilen tek tük türlerin arasında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Memeli Hayvanlardaki Yaş Rekorları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Memeli Hayvanlardaki Yaş Rekorları

  Yabani memeli hayvanlarda uzun yaşama rekoru, elli, hatta yetmiş yılla Asya filindedir. Otuz yaşma erişebilen tek tük türlerin arasında babuin maymunu, arslan, ayı, at, eşek, gergedan, tapir denilen ve yaban eşeğine benzeyen hayvan, zürafa ve büyük balinalar yer alır.
  Gerçek maymunlar ve diğerleri ile maymunumsu maki'ler iriliklerine göre uzun ömürlü sayılırlar. Büyük maymunlar on beş ilâ on sekiz yaşından önce yetişkin olmadıklarından insan kadar yaşa dıklarına hükmedilebilir. Hayvanat bahçelerindeki maymunlardan şempanze ile orangutan'ın yirmi beş yıl yaşadıkları görülmüştür.
  Kedilerin çoğunluğu on ile yirmi beş yaşına kadar yaşayan hayvanlar sımfındandır. Yabani köpekler ender olarak yirmi yaşından fazla yaşarlar. Geviş getiren sığır, koyun, geyik ve ontilop gibi hayvanların azam! hayat süresi ise yirmi beş yıldır. Sincapların on beş yıldan fazla yaşamaları beklenemez. Parelerle sıçanlar ise altı, yedi yıldan fazla yaşamazlar. Sivri burunlu birer sıçana benzeyen soreksgillerte, tarla fareleri bir yıl ilâ on sekiz ay yaşayabilirlerse de ihtiyarlayıp, tabiî ölümle ölenleri pek görülmez.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Hayvanlardaki Değişime Örnekler
 3. İlkbahar ayında hayvanlardaki değişimler nelerdir?
 4. Hayvanlar Ve Rekorları, Bu Hayvanlar Rekorlarıyla Ünlü, Farklı Hayvan Cinsleri Ve Rekorlar
 5. Bu hayvanlara niçin memeli diyoruz ?
 6. Memeli Hayvanlarda Genel Özellikler
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş