Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

BESLENME HATALARI 1.Ev yemekleri artıkları verilmesi: İnsan ve köpek sindirim sistem i , sindirim karakteri , bağırsakların uzunluğu gibi bir çok açıdan farklılık gösterir. Bu

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Köpeklerde beslenme hataları

  Sponsorlu Bağlantılar
  BESLENME HATALARI
  1.Ev yemekleri artıkları verilmesi:

  İnsan ve köpek sindirim sistemi ,sindirim karakteri , bağırsakların uzunluğu gibi bir çok açıdan farklılık gösterir. Bu sebeplerden insan beslenmesinde kullanılan gıdalar köpek ve kediler için uygun olmayıp,bazıları tehlikelidir.Örneğin patlıcan nikotin içerir,çok kullanılan havuç ise ağır lifli yapısı ile emilimi olmayıp,sindirim sistemini aşırı yorar,ekmek ise mayalı yapısı ile mide de gastrit ,bulantı,aşırı gaz ve sonunda kusmalara yol açabilir. Kuşlara kuş yemi,balıklara balık yemi yediriyoruz.Köpeklere neden ev artıkları veriyoruz?Neden onları tehlikeli sonuçlara (Mide-barsak hastalıkları,karaciğer ve böbrek dejenerasyonları,iskelet sisteminde bozukluklara bağlı yürüme hataları,aşırı ve durdurulamayan tüy dökülmeleri,huysuzluk,saldırganlık ve bir çok daha başka sağlık problemleri.)götürecek bu gıdaları kullanıyoruz?Bu soru ciddi biçimde sorulmalıdır.

  2.Her türlü kemik verilmesi! (Çok tehlikeli):

  Günümüzde kemiğin çok masum bir yiyecek olmadığı bilinmektedir. Yapılan araştırmalar kemiğin ani barsak yırtılmaları sonucu köpek ve kedileri ölüme götürebildiğini kanıtlamıştır. Zaten besleyici özelliği olmayan kemik bağırsaklarda hiç bir şekilde sindirilememekte ve tüm sindirim sisteminden olduğu gibi geçerken çeşitli sıyrık, yırtıklara yol açabilmektedir.Bunun sonucu iç kanama ve ölümdür. Meslek hayatım boyunca bu tarzda bir çok olaya şahit olduğumu da belirtmeliyim.

  3.Sakatat (Akciğer,işkembe vs) verilmesi:

  İnsanlarda hastalık oluşturan mikrop ve parazitlerin bir kısmı hayvanlardan bulaşır. Bunlar büyükbaş hayvanların iç organlarında yaşar ve bunları yiyen köpekler aracılığı ile insanlara bulaşır. İşte akciğer ile verem başta olmak üzere Kist Hyadatit, parazit yumurtaları köpek ve kedilere onlardan da insanlara bulaşır. Hiç bir besleyici özelliği bulunmayan akciğerin (Beyaz ciğer) köpek ve kedilere verilmesi toplum sağlığı açısından son derece tehlikelidir. Dünyada hayvan artıklarının köpek ve kedilere yedirilmesi yasaklanmıştır.

  4.Şekerli, baharatlı gıdalar

  5.Şarküteri tipi insan yiyecekleri (Sucuk,sosis vs.)


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Köpeklerde Diş Çıkarma
 3. Saç Bakımı Hataları Saç bakımı hataları nelerdir - kıvırcık saçlarda bakım - saç jölesi ku
 4. Köpeklerde gebelik belirtileri, Köpeklerde Gebelik (Hamilelik) Nasıl Anlaşılır
 5. Köpeklerde saldırganlık
 6. Çocuklarda Beslenme Hataları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş