Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mersin Yayla Turizmi YAYLA TURİZMİ Mersin Yaylaları Çamlıyayla (Namrun) Ulaşım: İçel'den 90 km. asfalt yolla günün belirli saatlerinde minibüslerle ulaşılmaktadır. Özellikleri: Külpet dağının eteğinde 1.
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mersin Yayla Turizmi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mersin Yayla Turizmi

  YAYLA TURİZMİ
  Mersin Yaylaları
  Çamlıyayla (Namrun)
  Ulaşım: İçel'den 90 km. asfalt yolla günün belirli saatlerinde minibüslerle ulaşılmaktadır.
  Özellikleri: Külpet dağının eteğinde 1. 430 m. rakımdaki Çamlıyayla, Namrun Kalesi çevresinde tarihi ve doğal güzelliklerle iç içe, oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır. Alt yapısı tamamlanmış olan yaylada ikinci konut olarak yapılan yazlık evler de bulunmaktadır.
  Yaban hayatı yönünden zengin olan bu yörede, Cehennemderesi ve çevresi, yaban keçisi (Capra aegagrus) koruma - üretme bölgesi ve avlak olarak değerlendirilmektedir. 4 km. yakınında bulunan Sebil beldesi-Cehennemderesi kanyonu, yaya yürüyüşü (trekking) için ideal rotalardan biridir. Cehennemderesi'nde sportif olta balıkçılığı yapılabilir, Namrun kalesi ile Papazın bahçesi gezilebilir.
  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp için çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri getirilmelidir
  Gözne Beldesi (Yaylası)
  Ulaşım: 27 kilometrelik asfalt yolla günün belirli saatlerinde İçel'den minibüslerle ulaşılabilir.
  Özellikleri: İçel ilinin kuzeyinde Toros dağlarının 1. 200 m. yükseltisinde bulunan yayla, çam, ardıç, meşe gibi maki türü bitki toplulukları ve elma, kiraz, vişne, ayva gibi meyve ağaçları ile kaplıdır. Alta yapısı tamamlanmış olan yaylada, PTT, jandarma, sağlık ocağı hizmet vermektedir.
  Konaklama-Yeme-İçme: Gözne kalesi ve çevresi kamp yapmak için uygundur. Yaylada kır kahveleri, bakkal ve lokanta bulunmaktadır.
  Soğucak (Bekiralanı) Yaylası
  Ulaşım: İçel'in 24 km. kuzeyinde bulunan yaylaya, Gözne beldesi (yaylası) yolunun 23. kilometresinden sola dönülerek 1 km. sonra ulaşılır. Günün belirli saatlerinde İçel'den minibüs bulunabilir.
  Özellikleri: Yayla köyü olan Soğucak'da İçel halkının yazlık evleri de bulunmaktadır. Alt yapısı tamamlanmış olup, yaylada PTT, Sağlık Ocağı hizmet vermektedir.
  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada kır kahveleri, bakkal ve lokanta bulunmaktadır.
  Aslanköy Beldesi (Yaylası)
  Ulaşım: İçel'den 52 kilometrelik manzaralı asfalt yolla ulaşılmaktadır.
  Özellikleri: Toros dağlarının ortasında kurulmuş olan Aslanköy Beldesi meyve ve sebze bahçeleri ile iç içedir. Altyapısı tamamlanmış durumdadır.
  Beldenin 500 m. kuzeyinde, Şekersu Kayası yakınında, bir yeraltı mağarası bulunmaktadır. Aslanköy ile Gözne beldesi arasındaki orman içinden geçen toprak yol yakınına veya orman kenarına kamp kurularak, çevre gezileri ve ornikolojik (kuş gözetleme) inceleme yapılabilir.
  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp için çadır ve temel ihtiyaç malzemeleri getirilmelidir.
  Fındıkpınarı Beldesi (Yaylası)
  Ulaşım: İçel-Antalya karayolunun 12. kilometresinde bulunan Mezitli Beldesinden kuzeye dönülerek Toros dağları içlerine doğru 32 kilometrelik asfalt yolla ulaşılmaktadır. İçel ve Mezitli beldesinden günün belirli saatlerinde minibüs bulunabilir.
  Özellikleri: Bakir doğası, bol oksijenli havası olan bu güzel yayla beldesinin çevresi, çok yüksek olmayan tepelerle çevrilidir. Çevre tepeler, çam, ardıç ve maki türü bitkiler ile, yaylanın iç kesimleri ise tamamen meyve ve sebze bahçeleri ile kaplıdır. Alt yapısı tamamlanan sağlık ocağı ve jandarma hizmet vermektedir.
  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylada bakkal, fırın, lokanta ve kır kahveleri bulunmaktadır.
  Erdemli - Sorgun Köyü (Yaylası)
  Ulaşım: Toros Dağlarının ortalarında bulunan yayla köyüne Erdemli ilçesinden 41 km. asfalt, 4 km. stabilize yolla ulaşılmaktadır.
  Özellikleri: Tepeler arasında küçük bir vadide kurulmuş olan köy, tamamen elma bahçeleri içerisindedir. Erdemli, Tömük ve civar köyleri halkının yoğun ilgi gösterdiği yaylada tipik yayla evleri bulunmaktadır. Güney yönünde, yola 1.5 km. uzaklıkta bulunan tarihi gözetleme kulesi gezilebilecek yerler arasındadır.
  Konaklama-Yeme-İçme: Kamp yapmanın dışında yayla evleri kiralanabilir.
  Erdemli Küçük Sorgun Yaylası
  Ulaşım: Erdemli ilçesinin 49 km. kuzeyinde bulunan Sorgun köyü yolunun 41. km. sinden sola (kuzey batıya) dönülerek 8 km. stabilize yolla ulaşılır. Yaz aylarında günün belirli saatlerinde Erdemli ilçesinden minibüs bulunabilir.
  Özellikleri: Alt yapısı tamamlanmış bulunan yaylada yörenin yayla mimarisine uygun evleri meyve ve sebze bahçeleri ile çevrilidir. Yaylada kır kahvesi, et yemekleri sunan lokantalar, bakkallar bulunmaktadır.
  Konaklama-Yeme-İçme: Yaylanın 2 km. doğusunda bulunan ve yerden kaynayan birçok su kaynağının bulunduğu mevkide kamp yapılabilir.
  kaynakça:mersinhee.mebgovtr


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Türkiyede deniz turizmi, Türkiyenin deniz turizmi hakkında bilgi
 3. İçelin (Mersinin) Yemekleri, Mersin'in Yemekleri,mersin yöresinin yemekleri,içel yemekler
 4. Mersin Kızkalesi Resimleri, Mersin Kızkalesi, Kızkalesi resimleri Mersin, Mersindeki Kızka
 5. Antalya Deniz Turizmi, Antalya Kıyı Turizmi, Antalya'daki Plajlar, Antalya'da Denize Giril
 6. Doğu Anadolu turizmi, Doğu Anadoluda turistik yerler, Doğu Anadolunun turizmi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş