Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Mesleklerin Zaman içindeki Değişimleri MESLEKLER Meslekler zaman içinde değişmiştir. Bazı meslekler kaybolmuş , bazıları isim değiştirmiştir. İnsanların ihtiyaçları farklılaştıkça farklı meslekler ortaya çıkmıştır. Bazı meslekler
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 9      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Mesleklerin Zaman içindeki Değişimleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Mesleklerin Zaman içindeki Değişimleri

  MESLEKLER

  Meslekler zaman içinde değişmiştir. Bazı meslekler kaybolmuş, bazıları isim değiştirmiştir. İnsanların ihtiyaçları farklılaştıkça farklı meslekler ortaya çıkmıştır. Bazı meslekler ise teknolojik gelişmelerin sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Mesela bilgisayarın icat edilmesine bağlı olarak birçok meslek ortaya çıkmıştır.

  Bilgisayar programcılığı, bilgisayar mühendisliği bunlardan birkaçıdır. Otomobilin icadı ile oto tamirciliği, şoförlük gibi birçok meslek ortaya çıkmıştır.

  Zaman içinde kaybolan ya da değişen meslekler de vardır.

  Keçecilik eski bir meslektir. Keçe, yünün, ıslak ortamda çiğnenip dövülerek liflerinin birbirine kaynaşmasıyla elde edilen ve örtü, çadır, giysi yapımında kullanılan kaba kumaştır. Günümüzde fabrikalarda işlenen kumaşlar kullanıldığı için keçecilik önemini yitirmiştir.

  Nalbantlık, At, eşek gibi binek ve hizmet hayvanlarının ayaklarına koruma amacıyla nal çakma işine denir. Günümüzde ulaşımda at, eşek kullanılmadığı için nalbantlık mesleği kaybolmuş denecek kadar azalmıştır.

  Çömlekçilik topraktan yapılan ve pişirilerek sağlamlaştırılan kap, tencere yapma işidir. Günümüzde topraktan yapılan kaplar fazla kullanılmamaktadır. Mutfak eşyalarının yapımında kullanılan malzemelerdeki değişime bağlı olarak kalaycılık da önemini yitirmiştir.

  Öğretmenlik çok eski bir meslektir. Eskiden öğretmene muallim deniyordu. Doktorluk yine adı değişen mesleklerimizdendir. Eskiden doktora hekimdenirdi ve bu kadar alt dalı yoktu. Faytonculuğun yerini taksicilik almıştır.Marangozluk, demircilik, çiftçilik gibi meslekler ise eskiden beri değişmeyen mesleklerdir.

  Eskiden önemli bir meslek olan ağaç oymacılığı ve hattatlık ise günümüzde hobi olarak yapılmaktadır. Urgancılık, taş işçiliği, semercilik de önemini yitiren mesleklerdendir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ergenlik Döneminde, Kız Ve Erkekler Hangi Fiziksel Değişimleri Yaşarlar
 3. Zaman İçinde Fiziksel Özelliklerinizde Ve Becerilerinizdeki Değişimleri Nasıl Açıklayabili
 4. Bilgisayarın zaman içindeki gelişimi hakkında bilgi verir misiniz?
 5. Canlıların Mevsimlere Göre Değişimleri Nelerdir
 6. Geçmişten günümüze telefon teknolojisinde meydana gelen değişimleri araştırınız
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş