Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

soyadı kanununun sağladığı kolaylıklar nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Soyadı Kanununun Sağladığı Yararlar Soyadı Kanununun Sağladığı Faydalar Soyadının Sağladığı Kolaylıklar Dinimizin bize sağladığı
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 1      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Soyadı Kanununun Sağladığı Kolaylıklar

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Soyadı Kanununun Sağladığı Kolaylıklar

  Soyadı kanununun 02.01.1936 yılında kabul edilmesiyle birlikte herkes kendisine bir soyadı belirledi. Buna göre her aile kendisine ait bir soyadını aldı. Bugün hepimizin kullandığı soyadının sağladığı kolaylıklar nelerdir? Eskiden soyadı yerine lakaplar kullanılmaktaydı. Örneğin yukarıki köyden Sarı Mehmet. İşte Sarı Mehmet adlı kişiye takılmış bir lakaptır.

  Lakap kullanmak birçok karışıklığa neden oluyordu. Bir köyde birden fazla aynı lakabı kullanan oluyordu. Bu nedenle bir soyadı kanunu çıkarıldı. Örneğin sınıfınızda birden fazla Ayşe isminde öğrenci olabilir. Bu öğrenciler ancak soyadları ile birbirinden ayrılır.

  Kişileri ayırma ve devlet işlerinde büyük kolaylık sağlayan soyadı her Türkiye Cumhuriyeti ferdi tarafından kullanılmaktadır. Soyadı Kanunu’nun kabulü ise şöyledir.

  2525 sayılı kanun olan Soyadı Kanunu toplumsal alanda yapılmış Atatürk Devrimlerinden biridir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş