Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tekstil Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği: Eğitim süresi 4 yıl olup eğitim süresince; Fizik , Genel Kimya , Matematik , Isı

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tekstil Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tekstil Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları


  Eğitim Süresi ve İçeriği:Eğitim süresi 4 yıl olup eğitim süresince; Fizik, Genel Kimya, Matematik, Isı Transferi, Otomatik Kontrol, Malzeme, Elektronik, Bilgisayar Programlama, İstatistik, Teknik Resim, Doğal Lifler, Kimyasal Lifler, İpekçilik, İplikçilik Esasları, Dokumacılık Esasları, Örme Teknolojisi, Konfeksiyon Tekniği, Tekstil Kimyası, Tekstilde Kalite Kontrol, Boya-Baskı Teknolojisi, Fabrika Organizasyonu, Tekstil Mühendisliğine Giriş gibi mesleki derslerin yanında, Tekstilde Hata-Hasar, Özel Dokumalar, Örmecilikte Bilgisayar Programlama, Tekstilde Uygulanan Baskı Yöntemleri, Yeni İplikçilik Sistemleri gibi seçmeli dersler de verilmektedir.
  Mesleğin İçeriği: Üretimi planlar, iş akışını düzenler, İstenilen kalitede malın en ucuz şekilde üretilmesi için plan yapar, Ürünün teknik, estetik, dokuma, örme ve baskı desenlerini bilgisayar yardımıyla tasarlar ve uygular, Kullanılan makinelerin ayarlarını ve bakımını sağlar, Ürünün kalite kontrolünü yapar, Araştırma, geliştirme faaliyetlerini yürütür.
  [m]
  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Tekstil mühendisi olmak isteyenlerin; Üst düzeyde akademik yeteneğe sahip, Fen bilimlerine ilgili ve bu alanda başarılı, Mekanik ilişkileri görebilen, Başkalarını yönetebilen, Yaratıcı, kimseler olmaları gerekir.
  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Tekstil mühendisleri, dokuma endüstrisinde fabrika ve atölyelerde görev yaparlar. Çalışma ortamı gürültülü olup, havada lif tozları bulunabilir. Tekstil mühendisi çalışırken tekniker, teknisyen ve işçilerle iletişim halindedir.
  Tekstil mühendisleri tekstil ve konfeksiyon endüstrisinde fabrika ve atölyelerde mühendis olarak, ayrıca tekstil üretim ve pazarlaması yapan kuruluşlarda teknik satış sorumlusu olarak çalışabilirler.  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kimya Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Makine Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Jeofizik Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Gıda Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. İnşaat Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş