Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği:Tıpta uzmanlık eğitimi : 3 yıl , Tıp fakültelerini bitirenlerin doktora eğitimi : 4 yıl , Eczacılık

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Farmakoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
  Eğitim Süresi ve İçeriği:Tıpta uzmanlık eğitimi : 3 yıl,
  Tıp fakültelerini bitirenlerin doktora eğitimi : 4 yıl,
  Eczacılık fakültelerini bitirenlerin yüksek lisans eğitimi : 2 yıl,
  Doktora eğitimi : 4 yıl sürelidir.

  Eğitim süresince; Genel Farmakoloji, Kardiyovasküler Sistem, Otonom Sinir Sistemi, Endokrin Sistem, Nörofarmakoloji, Gastrdantestinel Farmakoloji, Bio İstatistik, Bilgisayar Kullanımı, Organ Banyosu Kullanımı, Deney Hayvanlarının Bakımı ve Cerrahi Müdahalesi (beyne girme, damara girme, karın içi organların ayrılması), Kanda İlaç Düzey Tayini gibi konuları öğrenir

  Mesleğin İçeriği: Hangi hastalıklarda, hangi ilaçların kullanıldığını araştırır, İlaçların, metabolizma, hücre büyümesi, üreme, dolaşım, solunum ve sindirim sistemleri üzerinde, etkinliğini laboratuarlarda klinik deneylerle araştırır, Eczacı ve tıp doktorları ile işbirliği yaparak insanlar ve hayvanlar üzerinde ilaçların denenmesini sağlar, İlaçların geliştirilmesinde, ilaç potansiyeli ve üretim metodlarının standardizasyonunda endüstriyel eczacılarla ortaklaşa çalışma yapar, Yiyecek koruyucuları, renklendirme maddeleri, toksik gazlar ve deterjanların ve diğer vücuda alınan maddelerin insan dokuları ve organlarına ne gibi etkileri olduğunu laboratuarlarda araştırır, Kanda ilaç düzeyini belirler.
  [g]
  Meslek İçin Gerekli Özellikler: Farmakolog olmak isteyenlerin; Üstün bir genel akademik yeteneğe ve güçlü bir belleğe sahip, Fen bilimlerine özellikle kimya ve biyolojiye ilgili ve bu konularda başarılı, Bir konuyu derinliğine araştırmaya ilgili ve istekli, Objektif, sabırlı kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artıran bir etmendir.

  Çalışma Ortamı İş İmkanları: Farmakologlar genellikle üniversitelerde, hastanelerde ve ilaç endüstrisinde görev yaparlar. Çalışma ortamı temiz fakat ilaç ve kimyasal madde kokuludur. İş oturarak yapılır. Kişi meslektaşlarıyla iletişim halindedir.

  İleri bir uzmanlık eğitimi olduğu için işsiz kalma riski yoktur.

  Farmakologlar, meslek eğitimi bittikten sonra, tıp fakültelerinde araştırma görevlisi olarak kalabilirler. Hıfzısıhha kurumunda (gıda, su denetimi bölümünde) çalışabilirler. İlaç şirketlerinde tıbbi müdür, ürün sorumlusu veya araştırma-geliştirme laboratuarında çalışabilirler. Tekrar eğitim alarak tıbbın başka bir dalına geçebilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Fizik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Hemşirelik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Felsefe Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. İşletme Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. İç Mimarlık Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş