Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Turizm Rehberliği Program ı – Meslek Tanıtımları Mesleğin İçeriği:Yabancı turistlerin yurda girişleri sırasında , Türk turistlerin yurtdışı gezilerinde vize , pasaport , gümrük vb. işlemlerinde

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Turizm Rehberliği Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Turizm Rehberliği Programı – Meslek Tanıtımları

  Mesleğin İçeriği:Yabancı turistlerin yurda girişleri sırasında, Türk turistlerin yurtdışı gezilerinde vize, pasaport, gümrük vb. işlemlerinde yardımcı olur,Turistlerin sağlık belgeleri, kambiyo ve döviz işlemleri, kredi kartları, haberleşme gibi işlemlerine yardım eder, Hastalık, yaralanma, ölüm vb. her türlü sağlık sorununun çözümünde ilgili yerlerle bağlantı kurar, Turistleri gezi programında yer alan müzeler, tarihi binalar, antik kentler, doğal güzelliği olan yerlere götürür ve bu yerlerin özelliklerini tanıtır, Turistleri ülkemize özgü yemek, halkoyunları, müzik gibi kültür ürünlerini tanıyabilecekleri yerlere götürür, Gezi sırasında ihtiyaç duyulduğunda ilk yardım yapar.

  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Turist rehberi olmak isteyen kimselerin; Dış görünümüne dikkat eden, temiz ve bakımlı bir kimse olması, Bir yabancı dili çok iyi konuşabilmesi, Yeni insanlarla tanışmaktan hoşlanması, Gezmeyi sevmesi, değişiklikten hoşlanması, İnsanlarla kolay iletişim kurabilmesi, Saygılı, nazik, güvenilir ve güler yüzlü olması, Bir grubun sorumluluğunu üstlenebilecek güven ve cesarete sahip olması, Konuşması düzgün, anlaşılır ve ses tonunun yumuşak olması gerekmektedir.
  [m]
  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Turist rehberleri, otel, motel, müze, restoran, tapınak gibi kapalı ortamlarda, ören yerleri, sit alanları, antik yerleşim merkezleri, dağlık bölgeler gibi açık havada çalışırlar. Meslek seyahat etmeyi gerektirmektedir. Çalışma zamanı belli değildir, tam zamanlı, yarı zamanlı, gece, hafta sonu, mevsimlik çalışabilirler. Yerli ve yabancı turistlerle, otel, motel, restoran personeliyle, tur operatörleriyle, enformasyon memurlarıyla ve çok değişik meslek elemanlarıyla iletişimde bulunurlar.

  Turist rehberleri Turizm Bakanlığı ve bağlı birimlerinde, özel turizm şirketlerinde, seyahat acentelerinde iş bulabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Radyoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Et Endüstrisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Fotoğrafçılık Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Örme Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş