Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Tıbbi Laboratuvar Program ı – Meslek Tanıtımları Eğitim Süresi ve İçeriği:Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır. Öğrenciler eğitimin 1. Yılında; Fizik , Anatomi , Tıbbi Biyoloji

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Tıbbi Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Tıbbi Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları

  Eğitim Süresi ve İçeriği:Mesleğin eğitim süresi 2 yıldır.

  Öğrenciler eğitimin 1. Yılında; Fizik, Anatomi, Tıbbi Biyoloji Genetik, Psikoloji, Histoloji ve Embriyoloji, Sağlık Mesleğinin Esasları ve Deontoloji, Fizyoloji, Biyoistatistik,, Genel Biyokimya, Kimya, Genel Mikro-Parazit, Farmakoloji, Parenteral Tedavi Uygulamaları, Patoloji

  2 Yılında; Özel Mikrobiyoloji, Özel Biyokimya, Bilgisayar Bilgisi, Arşiv, Halkla İlişkiler, İlkyardım, Odiyometri Nörofizyoloji Laboratuarları ve Uygulanan Yöntemler, Deney Hayvanları ve Bakımı, Elektrikli ve Elektronik Cihazların Bakımı ve Tekniği, Klinik Mikrobiyoloji, Klinik Biyokimya gibi mesleki dersler ile Yabancı Dil, Türk Dili ve Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi gibi genel kültür derslerini alırlar.

  Mesleğin İçeriği:Laboratuardaki test cihazları ve araçlarının kullanım öncesi kontrollerini yapar, Deneyler, analizler ve testlerde kullanılacak numune ve örnekleri hazırlar, Tahlil edilecek katı ve sıvı örneklerin test edilebilmesi için gerekli kimyasal sıvıları ve karışımları ve fiziksel şartları hazırlar, Laboratuar araç – gereçlerini kullanarak istenilen deney, test ve analizleri yapar, Deney, test ve analiz bulgularını rapor eder, takip işlemlerini yapar, Laboratuar araç – gereçlerini temizler, dezenfekte eder, bakımını yapar, Laboratuar uzmanlarının ve tıp adamlarının araştırma çalışmalarına yardımcı olur.
  [g]
  Meslek İçin Gerekli Özellikler:Tıbbi laboratuar teknikeri olmak isteyenlerin; Biyoloji ve kimya konularına ilgili ve bu alanda başarılı, Dikkatini uzun bir süre bir noktaya yoğunlaştırabilen, sabırlı, Göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen, Rutin işler yapmaktan sıkılmayan, Sorumluluk sahibi, Başkaları ile iyi iletişim kurabilen kimseler olmaları gerekir.

  Çalışma Koşulları ve İş İmkanları:Tıbbi laboratuar teknikeri sağlık kuruluşlarının laboratuarlarında görev yaparlar. Çalışma ortamı temiz ve ilaç kokuludur (kimyevi madde ve ilaç). Görevini genellikle oturarak yapar. Tıbbi laboratuar teknisyeni birinci derece maddelerle (kan, idrar vb.) ve aletlerle ilgilidir, ancak hasta ve hasta sahipleri ile de iyi ilişkiler kurmak durumundadır. Bu meslek zaman zaman tek başına, zaman zaman işbirliği halinde çalışmayı gerektirir. Dikkat edilmediği takdirde mikrop bulaşma ihtimali yüksektir.

  Tıbbi laboratuar teknikerleri, hastanelerde, tıp fakültelerinde, özel tahlil laboratuarlarında, diğer sağlık kuruluşlarının araştırma merkezlerinde, hıfzısıhha enstitülerinde ve gıda sanayii işletmelerinde çalışabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı - İ.Ü Meslek Yüksek Okulu
 3. Radyoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Ebelik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Gazetecilik Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Patoloji Laboratuvar Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş