Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Klasik Arkeoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları Klasik Arkeoloji Bölümünde Anadolu’ da ve Anadolu dışında gelişmiş olan eski uygarlıklar hakkında bilgi toplamak amacıyla , toprak altında

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Klasik Arkeoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Klasik Arkeoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Klasik Arkeoloji Bölümünde Anadolu’ da ve Anadolu dışında gelişmiş olan eski uygarlıklar hakkında bilgi toplamak amacıyla, toprak altında kalmış kalıntıları çıkarmak için kazı yapılar ve kalıntıların hangi uygarlığa ait olduğu anlaşılmaya çalışılır.

  Klasik Arkeoloji Programının Amacı : Klasik arkeoloji programının amacı, insanın varoluşundan antik çağın sonuna kadar süren bir zaman içinde oluşan kültür ve uygarlıkları incelemek ve bu konuda eğitim yapmaktır.

  Klasik Arkeoloji Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Arkeoloji programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda klasik arkeoloji, paleotik yerleşim biçimleri, Mezopotamya ve Önasya arkeolojisi, Arkaik Devir mimarlığı, kazı teknikleri, resim-fresk-mozayik gibi dersler verilir.
  [g]
  Klasik Arkeoloji için Gereken Nitelikler : Arkeoloji programında okumak isteyen bir kimsenin geçmiş uygarlıkları incelemeye meraklı, bilimsel araştırma yapmaya istekli, analitik düşünme gücü yüksek olması beklenir. Arkeoloji alanında başarılı olmak için hem modern hem de eski dillerden birini öğrenmek gereklidir.

  Klasik Arkeoloji Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Arkeoloji programını bitirenler “Arkeolog” ünvanı ile görev yaparlar. Arkeologlar “Teknik Eleman” sınıfından sayılmaktadır. Arkeologlar tarih öncesi ve eski çağ tarih dönemlerinde yaşamış toplumların bıraktıkları her türlü kalıntıyı, kronolojik bir düzen içinde karşılaştırmalı olarak inceleyerek geçmiş dönemleri aydınlatmaya çalışırlar.

  Arkeologların Çalışma Alanları : Arkeoloji mezunlarının en temel çalışma alanı müzelerdir. ayrıca, MTA’ da turizm kuruluşlarında da çalışma olanakları vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Arkeoloji Ve Sanat Tarihi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Pazarlama Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Psikoloji Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Eczacılık Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Müzik Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş