Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Güverte Program ı – Meslek Tanıtımları Uzak yol yapan gemilerde , geminin yönetimi ile ilgili görevleri yapacak elemanlar yetiştirilir. Deniz nakliyat şirketlerinde , özel denizcilik

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Güverte Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Güverte Programı – Meslek Tanıtımları

  Uzak yol yapan gemilerde, geminin yönetimi ile ilgili görevleri yapacak elemanlar yetiştirilir. Deniz nakliyat şirketlerinde, özel denizcilik şirketlerinde çalışılabilir. Güverte programının amacı uzakyol yapan gemilerde, geminin yönetimi ile ilgili görev yaparak ara elemanlar yetiştirmektir. Güverte zabitine yardımcı olarak bu elemanlar, deniz taşıt araçları ile yapılan taşımalarda yükün gemiye alınması, limanlarda ilgililere teslimi ve geminin seyri ve yönetimi ile ilgili işleri yürütür.

  Güverte Programının Amacı : Güverte programının amacı, uzakyola giden gemilerin yönetimi ile ilgili görevleri yapacak elemanları yetiştirmektir.

  Güverte Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Güverte programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda, matematik ve fizik alanları ile ilgili derslerden başka, meteoroloji, seyir, yük işlem, deniz ticaret hukuku, iş hukuku, işletme yönetimi, Pazar araştırmaları gibi dersler okutulur.

  Güverte için Gereken Nitelikler : Güverte programına girmek isteyenlerin hem fizik, matematik gibi fen derslerine, hem de ekonomi ve hukuk gibi sosyal bilim derslerine ilgi duymaları ve bu konularda başarılı olmaları gerekir. Ayrıca, bu alanda yetişmek isteyenlerin uzun süre evlerinden ayrı kalarak, denizlerde görev yapabilecek düzeyde fiziksel ve psikolojik yapıya sahip olmaları gerekir.
  [g]
  Güverte Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Güverte programını bitirenlere “Uzakyol Güverte Zabiti” ünvanı verilir. Uzak yol güverte zabiti, deniz taşıt araçları ile yapılan taşımalarda yükün gemiye alınması, limanlarda ilgililere teslimi ve geminin seyri ve yönetimi ile ilgili işleri yürütür.

  Güverte Zabitinin Çalışma Alanları : Uzakyol güverte zabitleri Deniz Nakliyat Şirketinde, özel denizcilik şirketlerinde görev alabilirler.

  Çalışma Ortamı İş İmkanları: Güverte teknikeri/ uzakyol güverte zabiti, açık denizlerdeki gemilerde çalışırlar. Çalışma ortamı açık alan ve sessizdir. Bazen kapalı ortamda da çalışırlar. Görev yaparken; Deniz ve liman işletme teknikeri, Gemi kaptanı, Yolcular, Çalışma arkadaşları, Meslektaşlarıyla sürekli iletişim halinde bulunurlar.

  Güverte teknikeri deniz nakliyat şirketinde, Özel denizcilik şirketlerinde, Turizm sektöründe görev alabilirler, Eğitimin verildiği okul sayısı sınırlı olduğundan ve üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde deniz ticareti gün geçtikçe önemini artırdığından dolayı iş bulma olanakları (yerli ve yabancı firmalarda) oldukça fazladır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Diyaliz Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Radyoterapi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Muhasebe Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Dil Bilimi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş