Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Protez ve Ortez Program ı – Meslek Tanıtımları Protez ve Ortez program ının amacı , organ kaybı durumunda yapay organların (protezlerin) ya da herhangi bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Protez ve Ortez Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Protez ve Ortez Programı – Meslek Tanıtımları

  Protez ve Ortez programının amacı, organ kaybı durumunda yapay organların (protezlerin) ya da herhangi bir nedenle desteklenmesi, korunması ve düzeltilmesi gereken vücut kısımlarına uygulanan yardımcı cihazların yapımı konularında çalışacak sağlık personelini yetiştirmektir. Protez ve ortez teknikerleri, üniversite ve devlet hastaneleri ile özel hastanelerin rehabilitasyon bölümleri ve ilgili protez ve yardımcı cihazlar atöyelerinde çalışabilecekleri gibi kendilerine ait atölyeler açarak da mesleklerini uygulayabilirler.

  Protez ve Ortez Programının Amacı : Protez ve Ortez programının amacı, organ kaybı durumlarında yapay organların (protezlerin) ya da herhangi bir nedenle desteklenmesi, korunması ve düzeltilmesi gereken vücut kısımlarına uygulanan yardımcı cihazların yapımı konularında çalışacak sağlık personelini yetiştirmektir.

  Protez ve Ortez Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Protez ve Ortez programında öğretimin ilk yılında anatomi, fizyoloji, fizik, kinezyoloji, mekanik-biomekanik gibi temel dersler; ikinci yılda, protez-yardımcı cihazlar ve yapım yöntemleri, teknik resim, ölçme ve kontrol dersleri teorik ve pratik olarak okutulur. Bunun yanı sıra eğitim programının sonunda öğrencilere staj yaptırılır.
  [g]
  Protez ve Ortez için Gereken Nitelikler : Bu programda okumak isteyen öğrencilerin el-parmak becerisine, şekil ve cisimleri algılama gücüne sahip, titiz ve dikkatli kişiler olmaları beklenir.

  Protez ve Ortez Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Mezunlar “Protez ve Ortez Teknikeri” ünvanını alırlar. Protez ve ortez teknisyenleri suni uzuv protezleri, gövde korseleri, kısa ve uzun yürüme cihazları ve benzeri yardımcı cihazları bizzat ölçü alıp yaparlar.

  Protez ve Ortez Teknisyenlerinin Çalışma Alanları : Protez ve ortez teknikerleri, üniversite ve devlet hastaneleri ile özel hastanelerin rehabilitasyon bölümleri ve ilgili protez ve yardımcı cihazlar atölyelerinde çalışabilecekleri gibi kendilerine ait özel atölyeler açarak da mesleklerini uygulayabilirler. Ülkemizde bu alanda yeni açılan ve bilimsel düzeyde protez ve ortez konusunda eğitim, öğretim yapacak olan bu bölüm mezunlarına ihtiyaç çok fazla olup mezunlar kolaylıkla iş bulabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Radyoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Diş Protez Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Ekonometri Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Dil Bilimi Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Türkoloji Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş