Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

İthalat İhracat Program ı – Meslek Tanıtımları Dışalım ve dışsatım konularında akademik bilgiye sahip eleman yetiştirir. Şirket ihracat – ithalat birimlerinde , malların satışını ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  İthalat İhracat Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  İthalat İhracat Programı – Meslek Tanıtımları

  Dışalım ve dışsatım konularında akademik bilgiye sahip eleman yetiştirir. Şirket ihracat – ithalat birimlerinde, malların satışını, alımını planlar ve denetler. Muhasebe verilerini kaydeder ve yöneticilere sunar. Bunun dışında malın pazarlanması için organizasyonlar düzenler. İthalat-İhracat Mezunlarının iş bulma imkanları geniş olduğu söylenebilir.

  Meslek İçeriği: Uluslararası mal alım-satımı için bağlantılar kurar, gerekli sözleşmelerin yapılmasını sağlar, Yurt dışından satın alınan malların zamanında gelmesi için işi sürekli olarak takip eder, Yurt dışına satılacak malların (ihraç mallarının), gideceği ülkedeki firmaya zamanında ve istenilen şekilde teslimini gerçekleştirir, Yurt dışından alınan malın parasının (bedelinin) sözleşmeye uygun olarak ödenmesini ve yurt dışına satılan malın parasının da zamanında tahsil edilmesini sağlamaya çalışır, Dışalım ve dışsatımla (ithalat ve ihracat) ilgili yasa ve yönetmelikleri sürekli izler

  Eğitim Süresi ve İçeriği: İthalat ve ihracat alanında üniversitelerde verilen eğitimin süresi 2 yıldır.
  [m]
  Eğitim süresince, İktisat, İşletme, Muhasebe , Temel Hukuk, İthalat Tekniği, Bilgi İşlem Kamu Maliyesi, Ticaret Hukuku, Uluslararası İktisat, İhracat Tekniği, Vergileme Tekniği, İstatistik, İthalat Mevzuatı, Finansman Teknikleri, Kambiyo İşlemleri, Gümrük Mevzuatı, Uluslar arası Pazarlama, Türkiye Ekonomisi, Dış Ticaret İngilizcesi, Dış Ticaret Muhasebesi, İhracat Mevzuatı, Gümrükleme İşlemleri, İthalat-İhracat Finansmanı, Dış İşlemlerde Teşvikler, Güncel Dış Ticaret Sorunları vb. dersler verilmektedir.

  Çalışma Koşulları İş İmkanları: İthalat-ihracat meslek elemanları büroda çalışırlar. Zaman zaman iş takibi için seyahat etmeleri gerekebilir. İş genellikle oturarak yürütülür.

  Bu meslek elemanları ithalat-ihracatla uğraşan tüm işyerlerinde iş bulabilirler. Yabancı dil bilgisi çok iyi olanların iş bulma sorunu yoktur. Bankaların kambiyo bölümü meslek elemanlarının çalışabileceği yerlerdir. Avrupa Birliğine girildiğinde bu meslek elemanlarına olan talebin artacağı düşünülmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Halıcılık Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Et Endüstrisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Ev Ekonomisi Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Fotoğrafçılık Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş