Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Grafik Program ı – Meslek Tanıtımları Grafik Mezunları baskı resim sanatçısı , reklam şirketlerinde sanat yönetmeni , matbaa , gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı ,

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Grafik Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Grafik Programı – Meslek Tanıtımları

  Grafik Mezunları baskı resim sanatçısı, reklam şirketlerinde sanat yönetmeni, matbaa, gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı, müze ve sergileme uzmanı, Trt’ de grafik tasarımcısı olarak çalışabilirler.

  Grafik Programının Amacı : Grafik sanatları programının amacı, grafik, baskı ve resim gibi, grafik iletişimi alanında çalışacak yaratıcı insan gücünü yetiştirmektir.

  Grafik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Grafik sanatlar programında genel kültür derslerinin yanı sıra, temel sanat eğitimi, fotoğraf, yazı, teknik resim, estetik, sanat tarihi, çağdaş sanat, tasarım psikolojisi, sanat sosyolojisi, tasarım teori ve yöntemleri, grafik-tasarım uygulama, tanıtma grafiği gibi kuramsal ve uygulamalı dersler okutulmaktadır.

  Grafik için Gereken Nitelikler : Bu alanda başarılı olmak için öğrencilerin duygu ve düşüncelerini çizgi ile ifade etme, renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılama yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir.
  [g]
  Grafik Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Grafik programında lisans öğrenimini başarı ile tamamlayan öğrencilere “Grafik Tasarımcısı” ünvanı verilir. Grafik tasarımcısı, amblem, logotaype, ambalaj tasarımı, afiş, pankart, broşür vb. duyuru ve tanıtım ilanlarının, somut verilerden yararlanarak, estetik niteliği olan görsel iletişim araçlarının yapımını planlar ve yürütür.

  Grafik Tasarımcılarının Çalışma Alanları : Grafik tasarımcıları, baskı resim sanatçısı, reklam şirketlerinde sanat yönetmeni, matbaa, gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı, müze ve sergileme uzmanı, TRT’de grafik tasarımcısı olarak çalışabilirler. Grafik tasarımcılarının bağımsız çalışma olanakları da vardır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Döküm Programı – Meslek Tanıtımları
 3. El Sanatları Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Enformatik Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Maliye Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Ulaştırma Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş