Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Nakış Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımı Nakış Öğretmenliği Bölümü , kız meslek liselerine branşlarıyla ilgili öğretmen yetiştirir. Nakış Öğretmenliği Mezunları kız meslek liseleri ile pratik

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nakış Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımı

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nakış Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımı

  Nakış Öğretmenliği Bölümü, kız meslek liselerine branşlarıyla ilgili öğretmen yetiştirir. Nakış Öğretmenliği Mezunları kız meslek liseleri ile pratik sanat okullarında öğretmen olarak çalışabilirler. Özel kuruluşlarda iş bulabilirler. Kendilerine ait işyeri açabilirler.

  Meslek İçeriği: Nakış ile ilgili hangi bilgi, beceri, tutum ve davranışların, hangi yaş düzeylerindeki öğrenci gruplarına hangi yöntemlerle kazandırılacağı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan öğretim programları ve ilgili mevzuatta belirtilmiştir.
  Nakış öğretmeni, bu program çerçevesinde,
  [m]
  Eğitiminden sorumlu olduğu grubun düzeyine uygun bir çalışma planı yapar, Sorumlu olduğu atölye, laboratuar, işlik vb. yerleri sürekli olarak eğitime hazır durumda bulundurur. (Gerektiğinde kullanılan alet ve makinelerin bakımlarını ve basit onarımlarını yapar.) Kendisine ayrılan ders saatlerinde planını uygulayarak öğrencilere alanı ile ilgili bilgi ve beceri kazandırır, Öğrencilerin başarılarını değerlendirir, başarıyı artırıcı önlemler alır, Eğitici kol çalışmalarında görev alarak öğrencilerin yeteneklerini geliştirici etkinlikler düzenler, Öğrencilerin gelişimlerini izler, sorunlarının çözümüne yardımcı olur,Nöbetçi olduğu günlerde, okulun düzen ve disiplinini sağlamak üzere görev yapar,Sınıf öğretmeni olarak, öğrencilerin alan ve ders seçmelerine yardımcı olur, yönetimle ilişkilerini sağlamaya çalışır.

  Eğitim Süresi ve İçeriği: Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince öğrenciler; el nakışları, makine nakışları, temel sanat alırlar. Ayrıca işe uygun araç-gerecin seçimi, kullanımı, bu araçların bakımı, basit onarımı ve korunması gibi konularda dersler alırlar. Öğrenciler eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Enerji Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Yapı Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Tarih Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Türkçe Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş