Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Program ı – Meslek Tanıtımları Ülkemizde ve dünyada artan nüfus , hızlanan kentleşme ve gelişen sanayileşmenin meydana getirildiği toprak , su

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Programı – Meslek Tanıtımları

  Ülkemizde ve dünyada artan nüfus, hızlanan kentleşme ve gelişen sanayileşmenin meydana getirildiği toprak, su, hava, gürültü kirliliği ve ekolojik dengedeki değişimler ile ilgili sorunlar üzerine araştırma yapan ve bu olumsuzlukları önlemeye çalışan ara elemanları yetiştirmeye yönelik bu bölümdür. Bu bölüm mezunları çevre müdürlüklerinde veya özel kuruluşlarda çalışabilmektedirler.

  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Programının Amacı : Çevre kirlenmesi ve kontrolü programının amacı; su, hava, toprakların korunması atıkların çevreye zarar vermeden yok edilmesi için gerekli tesislerin kurulup işletilmesi konusunda çalışacak ana elemanları yetiştirmektir.

  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Çevre kirlenmesi ve kontrolü programında matematik, çevre biyolojisi, çevre kimyası, çevre ekolojisi,mekaniği, toprak kirlenmesi, hava kirliliği ve denetimi, içme sularının arıtımı, çevre hukuku ve bilgisayar gibi dersler okutulur ve uygulamalar yaptırılır.
  [g]
  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü için Gereken Nitelikler : Çevre kirlenmesi ve kontrolü programında okumak isteyenlerin fen bilimlerine ilgili ve bu alanda başarılı, el becerisi gelişmiş dikkatli ve sorumlu kimseler olmaları gerekir.

  Çevre Kirlenmesi Ve Kontrolü Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Bu programı bitirenlere “Çevre ve Kontrolü Teknikeri” ünvanı verilir. Çevre kirlenmesi ve kontrolü teknikeri arıtma tesislerinde, tesisin günlük, haftalık, aylık bakımlarını yaparak düzenli çalışmasını sağlar; saatlik atık su örnekleri alıp testlere tabi tutar; hava kirliliğini önleme ile ilgili kuruluşlarda kirlilik oranını belirler; bacalara filtre takılmasını, fabrikaların, evlerin atıklarının yok edilmesi için yapılan planların uygulanmasını sağlar. Bu işleri çevre mühendisinin gözetim ve denetiminde yürütür.

  Çevre ve Kontrolü Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Çevre kirlenmesi ve kontrolü teknikerleri Çevre Bakanlığına, Sağlık Bakanlığına, belediyelere bağlı kuruluşlarda, arıtma ve tesisi bulunan tüm işletmelerde iş bulabilirler. Bu alanda yetişenlerin bağımsız işyeri açmalarına olanak yoktur.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Restorasyon Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Kooperatifçilik Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Otomotiv Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Serigrafi Programı – Meslek Tanıtımları
 6. Radyoterapi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş