Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları Beden eğitim ve spor program ının amacı , insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları

  Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.

  Beden eğitim ve spor programında okutulan belli başlı dersler : Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.
  [m]
  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği için Gereken Nitelikler : Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler : Beden eğitimi ve spor programını bitirenler “Antrenör” olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları : Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bilgisayar Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 3. Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 4. Yapı Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 5. Tarih Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş