Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Boya Teknolojisi Program ı – Meslek Tanıtımları Boya teknolojisi program ının amacı , seramik sanatları alanında çalışacak tasarım cı insangücünü yetiştirmektir. Sanata karşı ilgisi ve

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Boya Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Sponsorlu Bağlantılar
  Boya Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları

  Boya teknolojisi programının amacı, seramik sanatları alanında çalışacak tasarımcı insangücünü yetiştirmektir. Sanata karşı ilgisi ve yeteneği bulunan, tasarımcı güce sahip olan her adray bu alanda başarılı olabilir. El becerisi ve fiziksel olarak el ve kol sağlığı ön planda düşünülmelidir.

  Boya Teknolojisi Programının Amacı : Boya teknolojisi programının amacı, boya üretimi yapan işletmelerde mühendislere yardımcı elemanları yetiştirmektir.

  Boya Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Boya teknolojisi programında genel kimya, fizik, organik kimya, analitik kimya, pelimer kimya, fizik, boya teknolojisi, renk bilgisi, kalite kontrol yöntemleri, çevre ve insan sağlığı gibi dersler okutulmaktadır.
  [g]
  Boya Teknolojisi için Gereken Nitelikler : Boya teknolojisi programında okumak isteyenlerin kimyaya ilgili ve bu alanda başarılı, renkleri ayırdedebilen, kokudan rahatsız olmayan, beden ve sağlık, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen dikkatli ve düzenli kimseler olmaları gerekir.

  Boya Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Boya programını bitirenlere “Boya Teknikeri” ünvanı verilir. Boya teknikeri kimya mühendisine yardımcı bir eleman olup mühendis ve yöneticilerle işçiler arasında iletişimi sağlar; üretim planının uygulanışını denetler, basit labaratuvar ölçümleri yapar; sonuçları karşılaştırır durumu üretim mühendisine bildirir. Vardiya amirliği yapar.

  Boya Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Boya teknikerleri boya üretimi ve uygulaması yapan her türlü özel işletmede görev alabilir. Boya teknikerleri otomobil servislerinin boyama kısmında da çalışabilmektedirler.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Antep Fıstığı Tarımı Ve Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 3. Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 4. Lastik Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 5. Deniz Teknolojisi Mühendisliği Bölümü – Meslek Tanıtımları
 6. Uygulamalı Takı Teknolojisi Programı – Meslek Tanıtımları
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş