Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hastabakıcılık Mesleği ve Özellikleri Hastabakıcı , hastanelerde doktorun hastaların tedavisiyle ilgili emirlerini yerine getiren ve hemşirelere yardım eden görevli. Görev olarak sağlık memurunun yükümlülükleri; Sosyal

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hastabakıcılık Mesleği ve Özellikleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hastabakıcılık Mesleği ve Özellikleri
  Hastabakıcı, hastanelerde doktorun hastaların tedavisiyle ilgili emirlerini yerine getiren ve hemşirelere yardım eden görevli.


  Görev olarak sağlık memurunun yükümlülükleri; Sosyal Sigortalar Kurumu, sağlık teşkilatı yönetmeliğine göre; hastaların her türlü hizmetlerine bakmak, hastaların bulunduğu oda ve salonların, yataklarının temizliğini yapmak, gerektiğinde sağlık durumunu gözlemlemek, sorumlusu olduğu araç, gereç, yatak, çamaşır ve temizlik malzemesini korumak şeklinde özetlenebilir.

  Hastabakıcıların görevleri ve yetkileri 25 Şubat 1955 tarihli Hastaneler Talimatnamesi'nde şöyle belirtilmiştir. "Hastabakıcılar, başhemşire ve hemşire tarafından kendilerine verilen görev ve hizmetle ilgili emirleri yapmakla mükelleftirler" . "Hastabakıcıların görevleri, hastaların her türlü hizmetlerine bakmak, hasta oda ve koğuşlarını yapmak ve düzeltmek, geceleri nöbet tutmaktır. Hastabakıcıların tercihan kadın olması lâzımdır. İstenen evsafta kadın hastabakıcı bulunmadığı zaman bu göreve erkekler de alınabilir"

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ressamlık mesleği Mesleği ve Özellikleri
 3. Sıcak Demirci Mesleği ve Özellikleri, Sıcak Demirci Mesleği hakkında bilgi
 4. Seyis Mesleği ve Özellikleri, Seyis Mesleği Hakkında Bilgi
 5. Serigraf Mesleği ve Özellikleri, Serigraf mesleği hakkında bilgi
 6. Sac İşçisi Mesleği ve Özellikleri
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş