Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

5 aydı ayak bileğimde burkulmadan dolayı şişme oluyor ama ağrı olmuyor ne yapmam gerekiyor şimdiden teşekkürler Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Şişme Lastiğin İcadı, Şişme

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  ayak bileğinde şişme

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Ayak bileği şişliği ortak nedenler şunlardır:

  * Travmatik Yaralanma

  Bir ayak bileği burkulma veya kırık ayak bileği gibi bir travmatik yaralanma, ayak bileği en sık neden olan şişlik. Hastaların hemen hemen her zaman, ama özellikle yaralanma hatırlıyorum hatta bazen ince yaralanmaları ayrıca ayak bileği için şişmesine neden olabilir. Ayrıca, stres kırıkları bilek şişmesine yol etrafında oluşabilir.

  * Gut

  Gut senin ayak bileği sıvı içinde ürik asit kristallerinin birikimi kaynaklanmaktadır. Ürik asit madde sindirim parçası olarak üretilmektedir. Düzgün yemek sindirimi ve atık bizim vücut kurtulmak, Vücudumuzun atık taşıma ürik asit gibi maddeler üretir. Gut hastalığı olan kişiler anormal eklem içinde, enflamasyon yol ürik asit kristalleri birikir ve şişme.

  * Ayak bileği Artrit

  Ayak bileği artrit daha az diğer eklemlerde dejeneratif değişiklikler daha yaygındır. Ancak, ayak bileği artrit ve oldukça ağrılı olabilir oluşabilir. Ayak bileği en romatoid artrit veya artrit hastalarında bilek bir önceki travmalı hastalarda sık görülür.

  * Enfeksiyon

  Enfeksiyon ayak bileği alışılmadık şişlik neden olduğunu. Enfeksiyonları ya bilek (sellülit çevresindeki yumuşak dokularda) oluşabilir ya da kendisi ortak (septik ortak olarak). Enfeksiyonlar genellikle ilaçlar tek başına, ama tedavi edilebilir de cerrahi gerekebilir.

  * Damar İkaz

  Kan akımı ile çok sayıda sorun, normal dolaşım zarar ve ayak bilekleri civarında şişme yol. Damar tıkanıklığı ve en yaygın nedeni bir kan pıhtısı, bir DVT olarak da bilinir. Vasküler sorun Bu tür genelde bir bacağından (veya ikisini) ve yumuşak doku şişmesi için ayak ve ayak bileği boyunca gerçekleşmiş olur. Daha da bacak kadar uzatabilirsiniz şişme.

  * Periferik Ödem

  Periferik ödem bir dolaşım sorunu, ancak her iki bacak değil, sadece bir görülür. Alt ekstremite ödem damarlar neden olan yaşlanma nedeniyle olabilir kronik şişme, yanı sıra bacak damarları üzerindeki basıncı yerleştirebilirsiniz diğer koşullar. Bu koşullar Hamilelik, şişmanlık ve varisli damarlar içerir.

  Kendiniz Ne Yapabilirsiniz?

  Burkulma veya incinme söz konusuysa, Ağrı ve şişme durumunda aspirin, ibuprofen ya da asetaminofen kullanabilirsiniz. Ökçe kirişini ayakkabınızın topuğunu yükselterek rahatlatın. Gereken egzersizleri yapın. Ayak ve bacakların düzenli olarak kullanılması (yürümek, koşmak veya alet kullanmak) kaslarınızı güçlendirir ve topuğunuzun etrafındaki kemiklere destek verir. Yaralanma gerçekleşir gerçekleşmez, ayağınızı günde birkaç defa 15 - 20 dakika soğuk suya sokun. Elastik varis çorapları kronik şişleri önleyebilir. Daha fazla bilgi için doktora veya sağlık uzmanına başvurun. Ağrı ve şişlik geçtikten sonra esneklik sağlamak için ayak bileğinizi günde birkaç kere döndürün.

  Önleme

  Doğru ayakkabı giyin. Çok ayakta kalıyorsanız, ayakkabınızın içine yumuşak tabanlık koyun. Ayaklarınızın içe dönmesini önlemek için kavisli destekler kullanın.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş