Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

shell nedir anlamı açıklaması lazım bana Paylaş Facebook Twitter Google

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  Shell - Shell Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  shell nedir anlamı açıklaması lazım bana

  Paylaş Facebook Twitter Google

 2. Misafir Üye

  Sponsorlu Bağlantılar
  Shell - Shell Nedir ?

  Kolayca, bir shell hesabı aldığınızda daimi ve yüksek hızda(T1,T3,Kablo vs.) internete bağlı bir bilgisayarınız olacak diyebiliriz. Ancak sheller yalnızca bunun için kullanılmaz, en azından sadece bu özelliklerinden dolayı bir shell almak gerekmez. IRC için düşünüldüğünde bir irc sunucusu kurmak, eggdrop kurmak yada bir bouncer kurmak için sheller ideal olabilir. Bunun yanında shell hesabınızın olduğu bilgisayarlar donanım ve yazılım olarak üst düzey bilgisayarlardır. Asıl ehemmiyetli olan bu ekstra özelliklerinden yararlanabilmektir.

  Sözgelimi bir internet siteniz var diyelim ve sitenizi bir hosttan diğer bir hosta geçireceksiniz. Bir kaç ftp komutuyla takriben 10MB'lık bir siteyi en fazla bir kaç dakika içinde yeni hostunuza gönderebilirsiniz. Kendi bilgisayarınıza linux kurmak yerine linux heyeti bir shell alıp hemen hemen tüm uygulamaları kullanabilirsiniz. CGI, PHP, TCL, ASP türü programları kolayca ve ekstra hiç bir heyetim gerekmeden shell hesabınızda çalıştırabilirsiniz.

  Shellerde ekseriyetle Unix, Linux ve FreeBSD gibi işletim sistemleri kullanılır. Bunun yanında WinNT yada Win2000 sunucuları da bulabilme olanağınız var. BP (background process,siz shell hesabınızdan irtibatınızı kestikten sonra çalıştırılmaya devam eden uygulamalara veya programlara verilen isim. eggdrop gibi) çalıştırmanıza destur veren ve parasız olan bir shell bulma ihtimaliniz yolda giderken beşyüz milyon bulma ihtimalinizle aynı. Siz shelle bağlıyken BP çalıştırmanıza izin veren sheller var ancak siz irtibatınızı netçe çalıştıdığınız uygulamalar ve programlar kapatılıyor. Dolayısıyla eggdrop veya bouncer kurup çalıştıramıyorsunuz. Çoğu bedava shellde BP çalıştırılmasına müsaade edilmiyor. Bedava sheller genelde program derleme, script çalışıtırma, yazılan bir programın veya scriptin değişik platformlarda tecrübe etmesi için kullanılıyor.

  Kısaca shell şu işlere yarayabilir:

  Shell hesabınıza FTP ve TELNET ile bağlanabilirsiniz.

  Yüksek hızda internete bağlandığı için büyük dosyaları veya acil indirilmesi şart olan dosyaları kısa müddette shell hesabınıza indirir daha sonra vakit bulduğunuzda shell hesabından kendi bilgisayarınıza çekebilirsiniz.

  Kendi bilgisayarınızda derleyemediğiniz büyük programları shell hesabınıza gönderip burada kısa müddette derleyebilirsiniz.

  PHP, CGI gibi dilleri rahatlıkla çalıştırabilirsiniz. (Hem de çoğu ASP dahi destekler)

  Kendi IRC sunucunuzu kurabilirsiniz

  E-mail gönderip alabilirsiniz

  İnternet sitesi kurabilirsiniz

  BNC(bouncer) kurabilirsiniz

  Eggdrop kurabilirsiniz.

  Copry: Anonim 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş