Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

ben din i sembolleri bilmek istiyorum yazılımda bu soru çıkabilir lütfen Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın dini semboller nedir nelerdir dini semboller çevremizde bulunan dini

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  dini semboller nelerdir? resimleri

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar  Hint Dini Sembolleri  * Lakşmi Yıldızı

  * Lakşmi Yıldızı, bir kompleks {8/2} yıldız figürüdür. Hinduizm\'deki sembollerden olan bu yıldız sembolü, tanrıça Lakşmi\'nin Aşthalakşmi, sekiz formu veya \"servet çeşitleri\"ni temsil etmektedir.  Hristiyan Dini Sembolleri  Kelt haçı, Hristiyan haçı\'nın kesişim yerine bir halka eklenmesi ile oluşur. Keltik Hristiyanlık\'ın karakteristik sembolüdür, ancak kökeni Hristiyanlık öncesine dayanır.

  Halka ile birleştirilmiş haçların Hristiyanlık öncesinden gelen birçok türü bulunur. Sıklıkla Güneş haçı olarak adlandırılan bu tür haçlara pagan Kuzeybatı Avrupa\'da (İskandinav mitolojisi\'nde tanrı Odin\'in sembolüdür.) veya Pireneler ve İber Yarımadası\'nda rastlanabilir. Ancak Hristiyan haçı ile ortak bir köken ya da bağlantıya dair bir kanıt yoktur.  Petrus Haçı veya Aziz Petrus Haçı  ters çevrilmiş bir Latin haçıdır. Bu sembolün kökeni Petrus\'un ters biçimde çarmıha gerilmesidir; İsa ile aynı şekilde çarmıha gerilmek için fazla değersiz olduğunu düşünmüştü ve bu nedenle ters biçimde çarmıha gerilmişti.

  Petrus\'un isteği üzerine baş aşağı çarmıha gerildiğini ilk bildiren kişi İskenderiyeli bilgin Origen\'dir. Bazı katolikler bu tür haçı, İsa ile karşılaştırıldığında değersizliğin bir sembolü olarak kullanmaktadırlar.

  Sıklıkla satanizm ile ilişkilendirilmiştir. Alistair Crowley sembolün lütufun tersi veya İsa\'nın lütfundan uzaklaşmak anlamına sahip olduğunu ileri sürmüştür.  İchtys (Yunanca:  ἰχθύς, transliterasyonları: ichtys, icthys veya ikhthus) Yunanca \"balık\" anlamına gelen kelimedir. Kesişen iki yay parçası içeren bir sembolü tanımlamakta kullanılır, bu sembolün ismidir. Bir balığı andıran sembol, ilk Hıristiyanlar tarafından kullanılan gizli bir semboldü. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş