Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

atatürk nutuku neden yazmıştır Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Atatürk Nutuk'u Neden Gençliğe Hitabe İle Bitirmiştir Nutuk nedir? nutuk hakkında bilgi Atatürk'ün Eseri Nutuk, Atatürk

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  nutuk ve atatürk

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  Mustafa Kemal Atatürk nutuk yazılış amacı
  Atatürkün Nutku 19 Mayıs\'da Samsuna ayak bastığı andan 1927 yılının 15 Ekim tarihine kadar geçen dönemi çok açık ve dürüst bir anlatımla halkın ve dünyanın bilgisine sunan eşsiz bir belgedir.
  Atatürkün adeta halka bir hesap verme özelliği taşıyan bu eseri sadece o dönemin olaylarının yansıtılması şeklinde değil, başlıca gelişmeler hakkında Atatürkün düşüncelerinin ne olduğunun da yansıtılması açısından önem taşıyor.
  Atatürkün Osmanlı imparatorluğunun son dönemi ve hilafet kurumu hakkındaki görüşlerinin dikkatle okunup değerlendirilmesi Türkiyede bugün yaşanan gelişmeler açısından özel bir önem taşımaktadır.
  Nutkun bir özelliği de Atatürkün en yakın çalışma arkadaşlarının bile bazı hatalı tutum ve davranışlarını açık bir dille eleştirmekten çekinmemesidir. Nutkun içinde yer alan belgeler tarihçiler için çok değerli bir kaynak oluşturmaktadır. Otoriter ve teokratik bir imparatorluğun nasıl yıkılıp yerine halkın iradesine dayanan çağdaş ve laik bir Cumhuriyetin nasıl ve hangi zorluklarla mücadele edilerek kurulduğunun öyküsü Nutukta çok etkileyici bir dille anlatılmaktadır. Atatürkün ülke çıkarlarına nasıl sahip çıktığının ve Cumhuriyetin ne büyük güçlüklerle kurulduğunun hikayesi de Nutukta yer alıyor. Cumhuriyete sahip çıkma iradesine sahip olan herkesin Atatürkün Nutkunu mutlaka dikkatli bir şekilde okuması çok yararlı olacaktır. Nutuk yalnız kendi yazıldığı dönem için değil, daha sonraki kuşaklar içi de bir esin kaynağı olma özelliğini taşımaktadır. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş