Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Nicolas Steno Kimdir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Nicolas Steno Resimleri Nicolas Steno Kısaca Hayatı Nicolas Copernicus Kimdir – Nicolas Copernicus Hayatı (1473-1543) Arkesilaos

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Nicolas Steno Kimdir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Nicolas Steno Kimdir

  Nicolas Steno.gif

  Nicolas steno bundan 374 yıl önce yani 11 ocak 1638 tarihinde Danimarka ‘ nın kopenhag şehrinde dünyaya gelmiştir. Steno 1659 yılında okuduğu bir kitapta yer alan bilgileri doğru bulmayarak araştırmaya başlamış ve bu yaptığı araştırmalar bir nevi jeoloji’ nin babası ünvanını almasında ilk adım olmuştur.

  Nicolas steno ve ilk çalışmaları

  Steno yeni yıl günün’ de danimarka kralı chiristian IV için çalışan bir kuyumcunun oğlu olarak kopenhag şehrinde dünyaya gelmiştir. Nicolas steno nedeni bilinmeyen bir hastalık sebebiyle çocukluk dönemini yalnız olarak geçirmiştir. Annesi ikinci bir evlilik yaparak başka bir kuyumcu ile evlenmiş babası ise 1644 yılınde vefat etmiştir. 1654 ile 1655 yılları arasında onunla birlikte aynı okulda bulunan 240 öğrenci büyük bir salgın sonucu veba hastalığı yüzünden vefat etmiştir. Steno üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, hayatının geri kalan kısmına kadar sürecek bir avrupa yolculuğuna çıkacaktır. Bu yolculuk boyunca, hollanda, fransa, italya, almanya da önde gelen hekim ve bilim adamları ile tanışacak ve görüşmeler yapacaktır. Steno’ nun avrupanın önde gelen bilim adamlarıyla yapmış olduğu görüşmelerden etkilenmiş olacak ki kendi gözlem gücünü kullanarak bilimsel çalışmalar yapmaya başlayacaktır. Steno’ nun yapmış olduğu gözlemler gelenksel incelemelerden farklı olsa bile kendi gözlerine güvenecek kadar çok cesurdu.
 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş